Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
O 21 ofiar za dużo
Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej na polskich drogach doszło do 168 wypadków. Życie w nich straciło 21 osób, a 211 zostało rannych. Zdaniem policji, najbardziej tragiczna okazała się Wielka Sobota: 79 wypadków, 16 zabitych. Jedno z najbardziej wstrząsających zdarzeń rozegrało się na Podkarpaciu.

W podrzeszowskiej Weryni bus z piłkarzami z klubu Wólczanka Wólka Pełkińska zderzył się z ciężarówką. Bilans tego dramatu to aż 5 ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze przypominają, że ostatni raz taką czarną Wielką Sobotę mieliśmy jeszcze w 2012 roku. Dopełnieniem zatrważającej świątecznej statystyki jest liczba pijanych kierowców – ponad 670!

Czy większości tych dramatów można było uniknąć? Z pewnością tak, gdybyśmy wszyscy jako kierowcy – bez względu na rodzaj posiadanej kategorii prawa jazdy

i doświadczenie za „kółkiem” – zachowali rozsądek. Wszak dysponujemy coraz lepszymi samochodami, które wzbogacamy o różnego rodzaju elektroniczne gadżety: nawigację, wideorejestrator, CB-radio itp. Niestety, w parze z rozwijającą się technologią nie idzie – a raczej nie jedzie – poszanowanie dla przepisów ruchu drogowego. Przekonani o własnej nieomylności, wymagający od innych zamiast od siebie, zaczynamy ostre hamowanie dopiero wtedy, gdy jest już zdecydowanie za późno. A w wielu przypadkach wystarczyłoby przecież w porę zahamować… własną nonszalancję i pogardę dla prawa, włączając jednocześnie wyobraźnię, która podpowie, że idzie tu o najwyższą cenę. Często cenę życia – utraconego bądź kompletnie zmarnowanego.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kierowca 31.183.217.182 02.04.2016

No właśnie, wspomniał Pan redaktor o CB radu. Według mnie urządzenie to powinno być zakazane w Polsce, gdyż służy tu tylko i wyłącznie do ostrzegania się przed patrolami drogówki, co bynajmniej bezpieczeństwu na drogach nie służy. Dziś, kiedy wszyscy mają komórki na wypadek potrzeby wezwania pomocy, kiedy każdy telefon można użyć jako nawigacji w obcym terenie CB radia powinny zostać ZDELEGALIZOWANE, bo mają spory udział w ilości przydrożnych krzyży, które co chwilę gdzieś wyrastają na poboczach.

user
Ozzman 94.40.75.11 02.04.2016

'' Już prawie czas się kończy. Wiecie że na początku 2013 zaczyna sę era Welsa - a ściślej Wilka pod wpływem Welsa. Kończy się era Bogini Mary czyli epoka Lisa. Zmienia się Bóg - władca, więc zmienia się zarządzający energią. JEDZĄCY MIĘSO MOGĄ DOZNAĆ SZOKU.  To jest ich wybór, ale powinni o tym wiedzieć.''

 

YOUTUBE.COM - GŁOBA NA TEMAT WEGETARIAŃSTWA.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania