Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław
Czy do szpitala przyjdzie nadzieja?
W jarosławskim Centrum Opieki Medycznej, czyli po ludzku w szpitalu powiatowym, coś nareszcie drgnęło. Mam na myśli powołanie dyrektora. Po długim okresie bezkrólewia już sam fakt pojawienia się szefa daje nadzieję. Mimo tego, że dyrektor został przywieziony w teczce, bo konkursy nie wypaliły, rodzi się przeświadczenie, iż zmieni kierunek i poprowadzi placówkę w stronę pacjentów.
Opinia o szpitalu jest zła i to nie tylko wśród mieszkańców. Stanisław Krasny, obejmując funkcję szefa, zapowiedział, że będzie dążył do jej zmiany. Mówił też o inwestycjach, ale o tym mówili i ciągle powtarzają wszyscy. Polepszenie wizerunku to przede wszystkim stworzenie przyjaznego obrazu szpitala w oczach mieszkańców. Bo tylko dla nich został powołany i im ma służyć. Jeśli nowemu szefowi się to uda, to nie zostanie nam nic innego, jak złożyć wyrazy uznania. Nie jest to proste zadanie. 

Od paru lat, kto mógł, wizerunek pogarszał. Jeśli nawet coś dobrego się działo, to była mowa o inwestycjach, przekazanych pieniądzach i sprzęcie. O ludziach ani słowa. Doszło do tego, że gryzonie zadomowiły się w prosektorium i nie znalazł się nikt odpowiadający za zlikwidowanie dziury, którą właziły.

Nowy dyrektor może podnieść COM z zapaści. Pod warunkiem, że sam będzie rządził placówką. Co dało zarządzanie przy „pomocy” niektórych samorządowców i innych ważnych lokalnie osobistości, wiedzą szukający ratunku w szpitalu.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium