Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Region
Lanie za lanie wody
Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, polecił radom nadzorczym Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, by odwołały swoich prezesów.

Pierwsza z firm odpowiada za dostarczanie wody do mieszkań i domów rzeszowian, druga za jej podgrzewanie. Dlaczego solidarnie tracą posady? A no dlatego, że obaj panowie dostarczali do kranów brudną ciecz, a prezydentowi lali wodę, iż wszystko jest ok. Prezesi przez dłuższy czas nie potrafili poradzić sobie z problem, więc znany z pryncypialności w stosunku do podwładnych gospodarz miasta stracił do nich cierpliwość i zdecydował, że za lanie wody należy się lanie. I obaj... popłynęli.

Takiej stanowczości, z jaką wymieniony od dłuższego już czasu egzekwuje sumienność w wykonywaniu obowiązków przez urzędników lub pracowników miejskich spółek, wypadałoby życzyć sternikom innych miast na Podkarpaciu, choćby prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie. Czasem wprost trudno uniknąć wrażenia, że niektórzy z nich – niezależnie od profesji – też nieźle leją wodę. Skąd o tym wiemy? Choćby stąd, że niejednokrotnie mieszkańcy miast, nasi czytelnicy, chcąc powiadomić urzędników, np. o dziurze w drodze, muszą szukać do nich drogi za naszym, dziennikarzy, pośrednictwem.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kierowca 31.183.211.97 28.12.2015

To prawda, Cielecki już dawno powinien się rozstać ze swoim stołkiem. To jak zarządza ulicami woła o pomstę do nieba. Przykładów są dziesiątki.

user
mk 91.193.208.124 29.12.2015

Nikt nie jest idealny . Ale niech  sobie taki prezydent Rzeszowa wyobrazi, że za niespełna 3  trzy / lata/ . będą nowe wybory samorządowe. I - powiedzmy wystartuje , ale nie wygra.  A znając niechęć  takich osób  do zwykłej  pracy za parę groszy,  bedzie szukał państwowej posady / ciepłej , dobrze płatnej  , lekkiej itd/ i jak myślicie    ; zakładając ,  że taki prezio   dzisiaj zwolniony bedzie prezydentem miasta, co mu odpowie ? CO , JAK MYŚLICIE?

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium