Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przemyśl
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Głos przeciwko przemocy w rodzinie
– Uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich wraz z pedagogami, psycholodzy, pracownicy naukowi i socjalni, a także policjanci wzięli udział w debacie społecznej „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Głos przeciwko przemocy w rodzinie”.
Jej celem było dostrzeżenie i monitorowanie zjawiska przemocy w rodzinie i nie tylko. Wśród wielu prelegentów znalazł się między innymi nadkomisarz Janusz Mokrzycki, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu, który mówił o zadaniach policji w przeciwdziałaniu przemocy i współpracy z instytucjami pomocowymi na terenie powiatu, a także o procedurze „Niebieskiej Karty”.

O tym, jak wesprzeć drugiego człowieka i zbudować jego dobrą samoocenę, opowiedziały Joanna Starzecka i Agnieszka Kamińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu. W czasie interaktywnych zajęć każdy z uczestników mógł uświadomić sobie, jak działają mechanizmy wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych i dlaczego język, którym się komunikujemy, jest tak ważny w tworzeniu dobrych relacji międzyludzkich.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium