Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław
Kulturalnie nieżyczliwi
Spokojnych, pełnych miłości, pojednania... życzyli sobie jarosławscy radni już dwa tygodnie przed świętami. Wtórował im burmistrz. Było ciepło i przyjaźnie. Przynajmniej tak się mogło wydawać obserwującym koniec miejskiej sesji. Patrząc na całość obrad, na wcześniejsze posiedzenia władz miejskich, przychodzi na myśli hipokryzja, bo spokoju i pojednania nie ma zarówno wśród samych radnych, jak i na styku szacownej rady z burmistrzem.
Nawet rajcowie w obrębie jednej opcji partyjnej nie potrafią się porozumieć i mamy klub PiS, potem dwa kluby PiS, by ostatecznie mieć PiS i Prawicę.

Między radnymi a burmistrzem ciągle trwają zatargi, a co najdziwniejsze – każda strona twierdzi, że ma rację, zapewniając jednocześnie, iż takiej gotowości do współpracy jak teraz, to chyba jeszcze nigdy nie było. 

Ostre ataki albo obstrukcja. Kłótnie albo ciche torpedowanie. Wojny i wojenki, ale na twarzach najczęściej przyjacielski wyraz, a w słowach zapewnienia, że czynią to tylko dla dobra ogółu.

Może zamiast życzeń, których spełnienia nikt się nie spodziewa, powiedzieliby sobie w oczy, o co im właściwie chodzi, a potem wzięli się do solidnej roboty. Wzniosłe, ale puste tyrady miasta nie rozwiną. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium