Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 53/2017, Środa 22 lutego 2017 r., Marty i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Uczą dzieci, jak się prawidłowo zachowywać podczas przekraczania granicy
– Obserwujemy, że coraz więcej placówek oświatowych z naszego regionu widzi potrzebę edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zagadnień związanych z prawidłowym zachowaniem podczas przekraczania granicy i kontroli celnej.

Dlatego w ramach projektu „Mała Akademia Cła i Akcyzy” spotykamy się z dziećmi i młodzieżą nie tylko w szkołach, ale także zapraszamy uczniów bezpośrednio na granicę. Tłumaczymy młodzieży, jak najlepiej przygotować się do podróży za granicę, jakie towary mogą się znaleźć w bagażu podróżnego, a które są z kolei objęte zakazami czy ograniczeniami. Cieszy nas, kiedy niejednokrotnie to właśnie najmłodsi stają się swojego rodzaju „obrońcami przemycanych ginących gatunków zwierząt”, których przykłady mogą zaobserwować w naszych filmach czy grach edukacyjnych.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 03.12.2015

>coraz więcej placówek oświatowych z naszego regionu widzi potrzebę edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zagadnień związanych z prawidłowym zachowaniem podczas przekraczania granicy<


Jak widać - nawet pedagodzy już zauważyli, że coraz młodsi Polacy wieją z tego kraju i szukają normalnego życia poza granicami.

user
PISda 89.204.137.23 04.12.2015

Wieją???  To delikatnie powiedziane. Spierdaczają i to nawet zawiędli patrioci idioci którzy sami mówią: "...k..wa jak bym wyjechał wtedy 12 lat temu to inaczej bym teraz stał a tak to k..wa w pi.du teraz zaczynam od zera..."

user
mk 91.193.208.124 17:49:18 08-12-2015

Do " PISda", , jeśli już- jak widać - uwielbiasz tzw. 'polską łacinę", to może zacytuj  powiedzenie   , które  było bliskie serce    lub raczej strunom głosowym  być może  twoim    zwolennikom   Platformiarskim ,  Po czesku to by brzmiało   chyba tak , " ciurlak , perdel i hozen kameni".

Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium