Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Jarosław
Wojna w ratuszu
Pokojowo nie było w jarosławskim ratuszu od początku kadencji. Rada patrzyła wilkiem na burmistrza. On też miłością do niej nie pałał. Do pierwszego spięcia doszło podczas ślubowania. Wtedy rajcowie dali burmistrzowi do zrozumienia, że bardziej widzą w nim intruza niż włodarza. Później spuścili z tonu i większość z nich weszła w dziwną koalicję z burmistrzem. W porozumienie włączyli elementy partyjne. Dodali przedsiębiorców. Zapewnili, że sprzymierzają się dla dobra mieszkańców. Kolejnym ukłonem w stronę włodarza był zachwyt rady nad efektami jego działań i podwyżka pensji. Szyty grubymi nićmi sojusz rozleciał się, tylko podwyżka została.

Rozpad koalicji stał się początkiem partyzantki. Dogryzali sobie, jednak armat żadna strona nie używała. Zapalnikiem do rozpoczęcia działań na szerszą skalę okazał się raport burmistrza zwany „bilansem otwarcia”. Radni nie zostawili na nim suchej nitki, dając burmistrzowi czas na opamiętanie. Partyzantka przeszła w otwartą wojnę.

Wymiana ognia chwilowo się zakończyła. Uczestnicy siedzą teraz w okopach. Przynajmniej jedna strona się przeformowuje. Trudno ocenić, jak konflikt się potoczy, ale już wiadomo, że skutki są takie same, jak w każdej wojnie. Generałowie się spierają, a zwykły żołnierz cierpi i obojętnie po której stronie walczy, zawsze przegrywa.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium