Życie Podkarpackie nr 12/2018 Życie Podkarpackie nr 12/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 83/2018, Sobota 24 marca 2018 r., Marka i Gabriela
Opublikowano
Pół hektara kandydata
Przedwyborczy piątek. Kilkanaście minut przed północą na przemyskim Rrynku pojawiła się ekipa z wiadrem kleju i rulonami plakatów. W pięć minut trzy plansze przeznacuzone na plakaty zostały szczelnie zalepione podobizną jednego z kandydatów i ekipa odeszła. Wtedy pojawiła się następna, która dotąd czaiła się w mroku.

Ci to dopiero się spieszyli. Klej bryzgał na wszystkie strony, a wskazówki zegara na wieży nieubłaganie zbliżały się do dwudziestej czwartej. Zdążyli przed nastaniemciszy wyborczej i teraz z plansz spoglądał inny kandydat. Zastanawiam się, czy ktoś kiedyś obliczył, jak przekłada się ogólna powierzchnia plakatów jednego kandydata na jego wynik w wyborach. Czy kandydat, który zajął swoimi plakatami i banerami pół hektara przestrzeni publicznej, ma więcej szans niż ten, którego sztab nie zdołał zalepić takiej powierzchni. Pomijam tu jakość owej propagandy, bo niektóre plakaty wyglądały, jakby projektował je wnuczek kandydata i bardziej odstręczały niż przekonywały do oddania głosu. A już prawie za oszustwo uważam użycie fotografii sprzed dwudziestu paru lat, bo gdyby ktoś z takim zdjęciem w paszporcie próbował przekroczyć granicę, to służby graniczne na pewno by go nie puściły.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 12/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy uważasz, że wprowadzenie nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6, to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania