Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2017, Wtorek 12 grudnia 2017 r., Adelajdy i Aleksandra
Opublikowano
Region
Przemycane zwierzęta trafiają do ZOO
– Izba Celna w Przemyślu aktywnie włączyła się w organizację dnia otwartego w zmodernizowanym ZOO w Zamościu. To tam właśnie celnicy z Podkarpacia i Lubelszczyzny przywożą żywe zwierzęta, które bardzo często w złych warunkach są przemycane przez granicę.

Pracownicy ogrodu zoologicznego dokładają wszelkich starań, aby wróciły do zdrowia, a odwiedzający mogli zobaczyć je w pełnej okazałości. W ciągu ostatnich 6 lat do wspomnianej placówki trafiło blisko 10 tysięcy żywych zwierząt zatrzymanych na granicy wschodniej, między innymi żółwie, pijawki czy papugi. W trakcie dnia otwartego celnicy przestrzegali też przed konsekwencjami przywozu egzotycznych pamiątek bez stosownych zezwoleń. Zgodnie z przepisami proceder ten jest traktowany jak przestępstwo, za które grozi nie tylko konfiskata okazu, ale przede wszystkim kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 03.11.2015

"Izba Celna w Przemyślu aktywnie włączyła się w organizację dnia otwartego w zmodernizowanym ZOO w Zamościu."  NO I O TO PRZECIEŻ CHODZI ,ŻEBY TANIM KOSZTEM  ZMODERNIZOWAĆ  ROZBUDOWUJĄCE SIĘ  ZOO .  NIE MOŻNA TAK OD RAZU  MÓWIĆ .  TARAZ WYPADA TYLKO LICZYĆ ,ŻE KTOŚ  ZECHCE  PRZEMYCIĆ  JAKIEGOŚ LWA  CZY TYGRYSA , A  MOŻE I SŁONIA I WTEDY - OCZYWIŚCIE  "DBAJĄC O   OCHRONĘ " ZAGROŻONYCH GATUNKÓW  , BĘDZIE  MOŻNA ZAREKWIROWAĆ    JE  - "DLA  ICH DOBRA   '. 

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium