Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Region
Po wyborach
Po raz pierwszy od 1989 jedna partia uzyskała większość parlamentarną, a lewica w ogóle nie będzie miała swojej reprezentacji przy Wiejskiej. . PiS od początku wolnej Polski (wcześniej jako Porozumienie Centrum) grał o pełną stawkę. Po ośmiu latach przebywania w opozycji obecnie wszystkie atuty trzyma w ręku prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz jego najbliżsi współpracownicy.
Do jednych z nich bez wątpienia zalicza się wicemarszałek sejmu Marek Kuchciński, rodowity przemyślanin, który po raz piąty z rzędu dostał się do sejmu. Czy nowa władza pokona pokusy wynikające z jedynowładztwa? Jakie będzie miała priorytety? Gospodarcze czy emocjonalno- ideologiczno- historyczne? Jak będzie reagować na niechybny rozdźwięk między tym, co obiecywała w kampanii wyborczej a realnymi możliwościami Polski? Jaki styl uprawiania polityki zaproponuje? Jaką wizje kraju zaprezentuje nowy premier? To chyba najważniejsze pytanie nadchodzących miesięcy. Odpowiedzi mogą mieć wymiar ustrojowy. Na pewno ten wynik wyborczy jest ogromnym zobowiązaniem dla polityków PiS. Ciąży na nich odpowiedzialność nie tylko przed swoimi wyborcami, ale przede wszystkim przed tymi, którzy obawiają się rządów monopartyjnych. Dlatego zwycięzcom życzę, aby obawy ich oponentów okazały się płonne. Pokonanym w parlamentarnym boju politykom PO i PSL oraz lewicy uczciwej refleksji nad przyczynami porażki. Nowym ugrupowaniom parlamentarnym gratuluję. Wszystkim nam, Drodzy Czytelniczy, życzę mądrego rządu, mądrej opozycji, spokoju w ojczyźnie i poza nią.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Komentarz 212.54.184.251 28.10.2015

"-Zmiany będą, bo być muszą. Każdy chce pracować ze swoimi ludźmi, których zna i którym ufa - mówi działacz rzeszowskiego Pis"

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/art/9036078,wojewoda-podkarpacki-juz-musi-zegnac-sie-z-urzedem,id,t.html

user
Ozzman 94.40.75.10 28.10.2015

No to teraz gnoju narobią konkretnego...

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium