Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, Region
O czyje interesy dbają posłowie?
O 500 zł może wzrosnąć pensja etatowego posła w nowej kadencji. 500-złotowa podwyżka jest proporcjonalna do zarobków posłów. Nie godzi się przecież, by ich płaca wzrastała o 70 zł, jak u tych otrzymujących najniższą krajową. Albo o 5 zł, ile wynosi waloryzacja rent i emerytur.

Przed wyborami politycy oczywiście niezbyt chętnie wyrażają chęć przyjęcia dodatkowych dochodów. Jedni mówią, że im wystarcza pieniędzy i podwyżki nie potrzebują. Inni wymijająco odpowiadają, że podwyżka powinna motywować posłów do większej pracy i powinni ją dostawać ci, którzy dobrze pracują. Ale co musiałby zrobić parlamentarzysta, aby na nią zasłużyć i jak niby miałoby to być weryfikowane?

Wśród posłów są też i tacy, którzy szczerze przyznają, że podwyżkę chętnie na swoim koncie zobaczą. – Ci, którzy twierdzą, że nie chcą albo że przekażą je na cele charytatywne, niech pokażą rachunki. Dopóki nie zobaczę, nie uwierzę – powiedział jeden z nich. I trudno nie przyznać mu racji. Symbolicznie, jak pewien poseł, na apele, aby zrezygnował z kandydowania, odparł, że nie zrobi tego, ponieważ zaburzyłoby to stabilizację finansową jego rodziny.

W tym wydaniu Życia Podkarpackiego przedstawiamy zestawienie aktywności sejmowej naszych parlamentarzystów. Oprócz tych danych są jeszcze te, których zmierzyć się nie da – wiele bowiem spraw załatwia się w kuluarach, a nie podczas oficjalnych wystąpień. Niemniej jednak warto się przyjrzeć, kto i jak reprezentuje nasze interesy. I czy faktycznie są to nasze interesy, czy może jego własne. Warto, żebyśmy o tym pamiętali. Oni także. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium