Życie Podkarpackie nr 26/2017 Życie Podkarpackie nr 26/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 179/2017, Środa 28 czerwca 2017 r., Leona i Ireneusza
Opublikowano
Przemyśl, Region
O czyje interesy dbają posłowie?
O 500 zł może wzrosnąć pensja etatowego posła w nowej kadencji. 500-złotowa podwyżka jest proporcjonalna do zarobków posłów. Nie godzi się przecież, by ich płaca wzrastała o 70 zł, jak u tych otrzymujących najniższą krajową. Albo o 5 zł, ile wynosi waloryzacja rent i emerytur.

Przed wyborami politycy oczywiście niezbyt chętnie wyrażają chęć przyjęcia dodatkowych dochodów. Jedni mówią, że im wystarcza pieniędzy i podwyżki nie potrzebują. Inni wymijająco odpowiadają, że podwyżka powinna motywować posłów do większej pracy i powinni ją dostawać ci, którzy dobrze pracują. Ale co musiałby zrobić parlamentarzysta, aby na nią zasłużyć i jak niby miałoby to być weryfikowane?

Wśród posłów są też i tacy, którzy szczerze przyznają, że podwyżkę chętnie na swoim koncie zobaczą. – Ci, którzy twierdzą, że nie chcą albo że przekażą je na cele charytatywne, niech pokażą rachunki. Dopóki nie zobaczę, nie uwierzę – powiedział jeden z nich. I trudno nie przyznać mu racji. Symbolicznie, jak pewien poseł, na apele, aby zrezygnował z kandydowania, odparł, że nie zrobi tego, ponieważ zaburzyłoby to stabilizację finansową jego rodziny.

W tym wydaniu Życia Podkarpackiego przedstawiamy zestawienie aktywności sejmowej naszych parlamentarzystów. Oprócz tych danych są jeszcze te, których zmierzyć się nie da – wiele bowiem spraw załatwia się w kuluarach, a nie podczas oficjalnych wystąpień. Niemniej jednak warto się przyjrzeć, kto i jak reprezentuje nasze interesy. I czy faktycznie są to nasze interesy, czy może jego własne. Warto, żebyśmy o tym pamiętali. Oni także. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie. Miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 26/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium