Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Jarosław
Ratujmy Kubusia!
Dziesięciomiesięczny Kubuś z Jarosławia cierpi na niezwykle rzadką chorobę. Chłopiec ma ATS, czyli zespół krętości tętnic. Lekarz leczący Kubusia skontaktował się z jedyną kliniką na świecie w Arabii Saudyjskiej, operującą podobne przypadki. Dziecko, aby mieć szanse na przeżycie, na szpitalnym oddziale musi znaleźć się najpóźniej za trzy miesiące. Najlepiej jednak, aby znalazło się tam jak najwcześniej.

W ubiegłym tygodniu odebraliśmy w redakcji telefon z dramatycznym apelem osoby spokrewnionej z Kubusiem. Prosiła o pomoc dla niego oraz wspólną akcję wszystkich ludzi dobrej woli. Operacja ma kosztować 500 tysięcy złotych. Do akcji pomocowej natychmiast włączyły się wszystkie media lokalne, lokalne portale społecznościowe. Z informacji uzyskanej od rodziny szybko rozdzwoniły się pierwsze telefony. Do akcji „Kubuś” przyłączają się kolejne osoby i instytucje.

Zacytuję apel mamy Kubusia: – Operacja to jedyna szansa, by dać Kubusiowi życie. Jego serduszko w każdej chwili może przestać bić. Mamy mało czasu. Wszystko odbyło się tak szybko, że musimy w ciągu miesiąca zebrać pieniądze albo… – mówi matka chłopca.

Dziecko i rodzinę można wesprzeć, dokonując wpłat na konto jego ojca Tadeusza Brzyskiego w Banku Spółdzielczym w Jarosławiu. Nr konta 02909600043009006455170001 z dopiskiem „dla Kubusia Brzyskiego”. Można również skontaktować się z panią Natalią, nr tel. 697 181 702.

Jeżeli możesz, POMÓŻ!

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania