Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 269/2017, Wtorek 26 września 2017 r., Justyny i Cypriana
Opublikowano
Region
Suszy już wystarczy
Specjaliści ocenili, że sucho wprawdzie u nas jest, ale suszy jeszcze nie mamy. W innych regionach już bliżej klęski. Nasz trzyma się lepiej. Jakoś to do mnie nie przemawia. Tym bardziej że do wykopania marchewki musiałem ostatnio użyć kilofa, bo ziemia wyschła na kamień. Myślę jednak, że z wahaniami pogody jakoś sobie poradzimy i doczekamy się deszczu. Z suszą u władz trudniej, a taka też jest widoczna i dokuczliwa.

Począwszy od lokalnych samorządów, na najwyższych instytucjach skończywszy. Udowadniają nam, że liczą się oni, a reszta to margines. Między nimi pada, czasem nawet leje jak z cebra. Na dół nawet kropelka nie spadnie. Wymieniają kadry na swoich. Ścierają się w przedwyborczych burzach, a by naród ukoić, zapytają go, czy lepiej być młodym i bogatym, czy odwrotnie. Nie mają czasu na drobnostki, a taką jest dla nich życie zwykłego zjadacza chleba. On niech sam się martwi, jak przetrwać. Nie ich sprawa. Muszą szybko, bo za wybory trzeba oddać, bo znowu ktoś podsłucha, wybory pójdą nie po myśli i trzeba się żegnać, a łatwiej odchodzić ustawionym niż dopiero się dopychającym.

Nie tylko ziemia potrzebuje deszczu. Ludzie też, bo inaczej staną się twardzi i w końcu zapytają, kto komu ma służyć. Wtedy może się okazać, że nawet z kilofem trudno podejść.

Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium