Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Region
Walka o „jedynkę”
Czy fakt, że nie dostało się „jedynki”, może być powodem do frustracji? W przypadku uczniów na pewno nie. Istnieją jednak osobnicy, dla których jest to powód do stresu, a nawet załamania nerwowego. Mowa oczywiście o parlamentarzystach, którzy dawno opuścili szkolne ławy i z łaski społeczeństwa zamienili je na poselskie.
A teraz, gdy przed październikowymi wyborami parlamentarnymi układane są listy kandydatów, dwoją się i troją, by zdobyć jak najwyższą lokatę, najlepiej „jedynkę”, która daje największe szanse, by znów znaleźć się w gronie 460 posłów bądź 100 senatorów. Oni chyba w ogóle nie wyobrażają sobie innej roboty. Obserwując te przedwyborcze przepychanki, można odnieść wrażenie, że cała aktywność przynajmniej niektórych wybrańców narodu sprowadza się tylko i wyłącznie do tego, by… znów zostać wybrańcami narodu. Bo oni bardzo troszczą się o przyszłość. Oczywiście własną. I dlatego pod koniec kadencji odzyskują nadzwyczajny wigor oraz wyjątkową świeżość umysłu, niezbędną do wyliczania długiego spisu własnych zasług.


A najgorsze jest to, że najgorsze dopiero przed nami! Niebawem zasypią nas przecież ulotkami i spotami, na których będą ich wielkie zdjęcia i wielkie obietnice. A w tym zestawie prawdziwe będą tylko zdjęcia.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 15.08.2015

>A w tym zestawie prawdziwe będą tylko zdjęcia.<

Też nie, bo obrobione "Photoshopem", że żadnej zmarszczki, żadnego pryszcza nie będzie widać, tylko promienny uśmiech z kompletem zębów.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę