Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Siema nie najlepiej
Za nami 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celu tej wiekopomnej inicjatywy Jurka Owsiaka nikt nie podważa. Jednak patrząc w ostatnią niedzielę na przebieg orkiestry w Przemyślu i śledząc medialne informacje, mam wrażenie, że w tym roku coś tąpnęło. Nie chodzi mi jedynie o wynik mierzony ilością zebranych pieniędzy, a w tym roku nie tylko w Przemyślu zebrano ich mniej niż w latach poprzednich. Kultowe siema też jakoś słabiej brzmiało, bez takiego entuzjazmu jak dawniej.

Z czego to wynika? Początek Orkiestry przypadał na zupełnie inny czasy. Wtedy na pewno w nas wszystkich było więcej entuzjazmu, łatwiej było porwać do działania rzesze, nie tylko młodych ludzi. Dzisiaj dało o sobie znać zmęczenie społeczeństwa. Do tego doszło sformalizowanie przebiegu Orkiestry, uniemożliwiające organizowanie otwartych aukcji. W jakiś sposób na taki stan rzeczy wpłynęły też konsekwentne działania środowisk konserwatywno-katolickich, od początku krytykujących Owsiaka. Do tego wszystkiego doszła wpadka Owsiaka podczas konferencji prasowej, momentalnie nagłośniona przez nieprzychylne mu media. Szkoda. Ja jednak wierzę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej, bo choćby medycyna nie wiem jak się rozwinęła, potrzebujących pomocy nie zabraknie.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Dariusz Frugh 193.91.164.35 31.01.2015

Panie Jacku, a nie chciał by Pan tak jako dziennikarz przejrzeć dokumenty finansowe związane z działalnością WOŚP i spółek córek(?) Pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadać!


nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium