Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2017, Środa 13 grudnia 2017 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Region
Bo szejk wstał lewą nogą
Szczęście trwało krótko. Ceny paliw na stacjach benzynowych zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie. I to nie z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Pewnego dnia tankowałem dwa razy. Przed południem i późnym popołudniem. Różnica w cenie popularnej „95” wyniosła 5 groszy! Od wielu lat jesteśmy bezradnymi świadkami, ale i ofiarami manipulacyjnych działań koncernów, giełd, polityków, przeróżnych rynków, popytu, podaży, hiperinflacji etc.
W tej dziedzinie także od chociażby widzimisię jakiegoś szejka, który pewnego dnia wstał lewą nogą. Próbowałem się dowiedzieć, dlaczego tak jest. Uczeni analitycy, którzy biorą potworne pieniądze za de facto nieco szamańskie praktyki, bo prognozowanie, ile będziemy płacić za litr paliwa, tłumaczą to w sieci na wszelkie możliwe sposoby. Rozkładają na czynniki pierwsze, co jakiś czas dokładając kolejne argumenty.

Niedawno usłyszałem, że wpływ na rozregulowanie się cen paliw ma... wybór na prezydenta Polski Andrzeja Dudy. To chore! Kompletnie nic nie rozumiem z tych wyjaśnień, pewnie jak większość polskich kierowców. I najprawdopodobniej mam nie rozumieć. Najważniejsze, że pękające w szwach portfele „nadludzi” z paliwowej (i nie tylko) branży znowu będą pęcznieć. Na pohybel naiwniakom, takim jak ja.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
app 31.128.8.232 15.06.2015
"...manipulacji giełd..." do manipulacji giełdy wystarczy internet i program typu Forex. Analitycy nie są w stanie przewidzieć, w co miliony ludzi przed komputerem będą inwestować.
Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium