Życie Podkarpackie nr 26/2017 Życie Podkarpackie nr 26/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 179/2017, Środa 28 czerwca 2017 r., Leona i Ireneusza
Opublikowano
I po wyborach
Góra jeszcze przeżywa niedzielne wybory. Podsumowuje, rozlicza i przymierza się. My, zwykli ludzie, mamy chwilę oddechu. Możemy odpocząć od debat, ziania jadem i wylewania agresji w różnej postaci. Nie na długo, ale korzystajmy z tego, ile się da.

Patrząc na ostatnio nawiedzające nas różnorakie wybory, przychodzi skojarzenie z Wiedźminem. Nie z sukcesem gry i sagi Sapkowskiego, twórcy postaci Geralta z Rivii, tylko z tytułem ostatniej części. Wiedźmiński Dziki Gon przypomina mit o orszaku zjaw biorących udział w Dzikich Łowach. Gnająca przez nieboskłon kawalkada była uważana za złą przepowiednię. Każdy, kto ją ujrzał, mógł się spodziewać kłopotów. A ci, którzy trasę upiorów przecięli lub chcieli podążać jej śladem, byli porywani. Teraz tworzy się nowa mitologia i pojawia się Mandatowy Gon. Przynosi nie sprawdzające się przepowiednie. Każdy, kto za bardzo w ten wyścig wchodzi, zostaje porwany. Przestaje być zwykłym człowiekiem. Upolitycznia się i rusza w orszaku oddalającym się od rzeczywistości.

Pomimo ciągłego rozwoju nie różnimy się zbytnio od naszych przodków. Oni wierzyli w niebiański orszak myśliwych upiorów. My wciąż liczymy, że wybieramy ludzi, dla których jest ważny nasz los. Nierealne to, ale inaczej nie umiemy. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie. Miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 26/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium