Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Podsłuchane na Rynku, czyli rzecz o przemyskich malkontentach
Trzy dni przed długim majowym weekendem w pewnym towarzystwie, siedzącym w jednym z ogródków przy przemyskim Rynku, dyskutowano o tym, że miasto powoli wymiera. – Tu nic się nie dzieje. W takim Krakowie czy Rzeszowie to nie do pomyślenia, żeby wieczorem w centrum miasta nie było żywego ducha. Tu nikt nie myśli o tym, żeby zapewnić ludziom jakąś rozrywkę. Padały kolejne argumenty.

– To wszystko wina tych – i ktoś z towarzystwa wskazał na budynek urzędu miasta. Cztery dni później, 2 maja, po południu, Rynek był tak przepełniony, że trudno było przejść. Odbywały się finały festiwalu rowerowego, działały kiermasze, a na estradzie występowały kolejne zespoły. W ogródku piwnym kilka osób na bieżąco komentowało to, co się dzieje. – Kto to widział, żeby coś takiego urządzać w centrum miasta. Nawieźli ziemi i kto to będzie sprzątał? A ile to wszystko kosztuje? Hałas taki, że nie sposób spokojnie porozmawiać. Niechby sobie takie imprezy robili za miastem albo w ostateczności nad Sanem, a nie tu – narzekali głośno, oczywiście kierując pretensje pod adresem władz miasta. Słuchając tego, przypomniało mi się przysłowie „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził” i pomyślałem, że naprawdę trudno być władzą w takim mieście jak Przemyśl.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
siunek 95.116.213.15 09.05.2015

Sam se to wymyśliłeś czy kazali ci to napisać???

user
piwosz 31.183.220.91 09.05.2015

Oj Panie Szwic, a po którym winku to się było, że się cudze rozmowy przy stoliku obok słyszało. Chyba te trunki, które co wieczór spożywacie w Absyncie straszliwie Wam zmysły wyostrzają :)

user
kk 185.18.135.218 12.05.2015

ale to najszczersza prawda ! sama słyszałam podobną rozmowę w czasie trwania Bike Town'u 

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium