Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Kandydaci
Już od dwóch, a nawet trzech tygodni pojawiają się na piknikach, festynach, mniej lub bardziej oficjalnych spotkaniach, wszędzie tam, gdzie jest więcej niż kilka osób.
Wypachnieni, uśmiechnięci, na luzie, ubrani według aktualnych trendów albo na wpół wizytowo brylują wśród potencjalnych wyborców. Witają się ze znajomymi, których jeszcze miesiąc temu nie poznawali na ulicy. Uścisk dłoni, uśmiech, krótka rozmowa – co słychać? Żeby tylko być rozpoznanym i zapamiętanym. Nigdy nie mówią wprost – głosuj na mnie. Natomiast chętnie używają liczby mnogiej. – My już to zrobiliśmy dla miasta. My to chcemy zrobić. Tylko my wykazujemy troskę o każdego mieszkańca. Jeżeli po takim wstępie rozmówca nie wykazuje większego zainteresowania, można dorzucić, że jest źle, ale będzie jeszcze gorzej, kiedy wybory wygrają oni, czyli ci z konkurencyjnego ugrupowania. Niektórzy na zakończenie spotkania dyskretnie wręczają ulotki ze swoim zdjęciem i numerem listy, z której startują. Potem pędzą dalej, bo na innym osiedlu jest jakiś piknik i podobno będzie lokalna telewizja, więc też trzeba się pokazać. Uaktywnili się również w mediach, zwłaszcza społecznościowych. Tu wrzucą na Facebooka zdjęcie z rodziną, gdzie indziej włączą się do dyskusji na którymś z forów. Wiedzą już, że zasada public relations jest prosta i zakłada, że wyznaczone cele znacznie łatwiej osiąga się przy społecznym zrozumieniu i wsparciu niż przy sprzeciwie lub obojętności. Tak więc męczą się kandydaci w pocie czoła, żeby uzyskać jak największe poparcie, czego im wszystkim życzę.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
DOC 94.40.33.161 05.10.2018

Bardzo trafna opinia !

user
erty 37.47.79.154 14.10.2018

Ja to wiem i Ty to wiesz i redaktor wie i co z tym robimy ? ano nic jesteśmy frajerami , którym można obiecać wszystko jak małym dzieciom .

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium