Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Region
Uwaga, uwaga! Zaczyna się!
Do wyborów samorządowych zostały niecałe dwa miesiące. W sztabach wyborczych trwa gorączka. Kandydaci mają już umówione terminy u fryzjerów i w gabinetach kosmetycznych i lada dzień z uśmiechem na ustach zaczną nam obiecywać cuda niewidy. To nic nowego.


Na przykład w czasach słusznie minionych pewien sekretarz, chcąc przekonać lud (dzisiaj się mówi suweren) do programu swojej partii, pojechał do małej miejscowości. Stanął za stołem, mając za plecami godło i zaczął obiecywać. Szkołę wam zbudujemy, drogę i most. Wtedy ktoś z sali nieśmiało zauważył, że tu przecież nie ma rzeki, a niezrażony prelegent na to: – Rzekę wam też zbudujemy. Od tamtych czasów trochę się zmieniło. Dzisiaj w modzie, zwłaszcza w większych miastach, jest obiecywanie metra albo co najmniej lotniska. No i koniecznie zlikwidowanie złodziejstwa, które oczywiście uprawia konkurencyjna partia.

Najgorzej mają kandydaci z małych miejscowości i wiosek, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą i orientują się w możliwościach lokalnych samorządów. Dopiero tam trzeba się nagłowić, żeby obiecać coś tak oryginalnego, aby 21 października dostać jak najwięcej głosów.

Za kilka dni z drzew, słupów i tablic z wyborczą propagandą przyjaznym wzrokiem zaczną spoglądać na nas twarze pełne troski o nasze dobro. Niektóre od poprzednich wyborów zupełnie się nie zmieniły, nawet krawaty są te same. Potem zapełnią się urny, a obietnice z czasem pójdą w niepamięć i jak to zwykle bywało, znowu zacznie skrzeczeć rzeczywistość.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
su-metal 94.40.75.201 30.08.2018

REINHARD MEY - SEI WACHSAM - TEKSTOWO.PL

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium