Życie Podkarpackie nr 34/2017 Życie Podkarpackie nr 34/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 236/2017, Czwartek 24 sierpnia 2017 r., Jerzego i Bartłomieja
Opublikowano
Bez debaty, za to z aferą
Dokładnie miesiąc pozostaje do wyborów prezydenta Polski. Kampania jaka jest, każdy widzi. A w zasadzie nie widzi. Nic nowego. Polskę okrążają Bronkobusy i Dudabusy, kandydaci pojawiają się na wiecach, czasem na targowiskach i w studenckich aulach, omijając oczywiście niesprzyjające im otoczenie.

Czego dowiadujemy się z tej kampanii? Niczego. Bronisław Komorowski mówi, że potrzebna jest zgoda, jednocześnie dzieląc Polskę na radykalną i racjonalną.
Andrzej Duda straszy, że gdy wejdzie euro, nie będzie nas stać na owoce. Janusz Palikot wpiera, że euro da nam poczucie bezpieczeństwa. Komorowski nie chce tego tematu podejmować.

Na czym opierają swoje tezy? Tego nie wiemy, bo argumentów nie podają żadnych. Magdalena Ogórek postanowiła w ogóle nie rozmawiać z dziennikarzami. PSL chyba zdecydowało nie robić kampanii swojemu kandydatowi Adamowi Jarubasowi, bo cisza z jego sztabu jak makiem zasiał. Można by jeszcze długo wymieniać, ale po co. Nikt do tej pory nie zdecydował się na merytoryczną debatę. Nie znamy i pewnie nie poznamy programów kandydatów. Najwyżej parę skandali i afer.

Czy zatem te wybory nas czymś zaskoczą? Chyba niczym. Nawet system informatyczny nie nawali, bo głosy będą liczone ręcznie. Po ostatnich przygodach i niedawnym raporcie NIK w uczciwość wyborów i tak nikt nie uwierzy. I trudno się dziwić. Gdzie tu normalność?

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy szczepisz lub w przyszłości planujesz szczepić swoje dziecko?
  • Tak, ale zgadzam się tylko na szczepienia obowiązkowe
  • Tak, obowiązkowe i dodatkowe
  • Jestem przeciw szczepieniu dzieci
nr 34/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium