Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Front burzowy nad ratuszem
Od dawna było wiadomo, że w jarosławskim ratuszu dojdzie do zderzenia między burmistrzem a większą częścią rady miasta. Zarysowania i stłuczki towarzyszyły tym organom od początku kadencji. Raz mniejsze, innym razem poważniejsze. Czasem było o krok od kraksy, ale jakoś jej unikano. Tylko podbramkowa atmosfera narastała. Kumulowały się żale. Narzekań było coraz więcej. Klimat z dnia na dzień stawał się cięższy. Zbierało się na burzę.
Do zderzenia doszło w ubiegły czwartek, na sesji poświeconej podsumowaniu ubiegłego roku. Większością głosów radni uznali, że Waldemarowi Paluchowi absolutoriom się nie należy. Argumentów przytoczyli mnóstwo. Burmistrz w ramach obrony też miał sporo do powiedzenia, ale zdania rajców nie zmienił. Okoliczności i sam przebieg zwarcia sprawiał dość dramatyczne wrażenie. Skutki przyniesie raczej nie tak poważne, jak niejeden by chciał i sprawa zamknie się na poziomie kolizji, a nie wypadku. Znowu atmosfera zacznie gęstnieć, by w końcu przynieść kolejną burzę. Może nawet z piorunami.

Potem ponownie ucichnie i znów będzie wyczuwalny zaduch. Przyjdzie kolejna zawierucha. I znowu.

Trudno się spodziewać, że w końcu nadciągnie niszcząca, ale i oczyszczająca nawałnica, bo wtedy żyjący w atmosferce lokalnej polityki straciliby to, co mają, a na to nie pozwolą. Obecna sytuacja jest dla sporej części uczestników wymarzona. Daje okazję do promocji siebie i dowalania innym. Bez tego nie są zdolni istnieć. Tylko zwykli mieszkańcy cierpią, widząc, że mając to, co się ma, można by znacznie więcej, ale się nie da, bo wszyscy ciągną ten miejski wóz, tylko każdy po swojemu. Razem nie potrafią.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium