Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Region
Nie zapłacę haraczu
Przyzwyczaiłem się już do tego, że w kosztach produktu są również koszty poniesione na jego reklamę. Płacąc za jakiś towar, mam, więc świadomość, iż zapłaciłem również za to, że ktoś za pomocą skomplikowanych i kosztownych zabiegów mnie do tego namówił lub przekonał. Kiedyś, jeszcze w poprzednim ustroju, funkcjonowało hasło –- reklama dźwignią handlu. Dziś wie o tym nawet sprzedawca ziemniaków.

Trudno. Tak ten świat funkcjonuje i muszę się z tym pogodzić, bo bez wielu produktów nie sposób się obejść. To tak tytułem wstępu, bo chodzi mi o opłatę za telewizję, publiczną z definicji. Fachowcy w naszym rządzie kombinują, jakby tu ściągnąć od każdego z nas, bez wyjątku, haracz zwany dla niepoznaki abonamentem, bo publiczna telewizja ledwo zipie. Płacić mają wszyscy, nawet ci, którzy nie mają telewizorów. Niedawno przedstawiciel rządu stwierdził, że telewizja jest władzy niezwykle potrzebna, bo pozwala dotrzeć do narodu. Ameryki nie odkrył, bo już Lenin twierdził, że kino jest najważniejszą ze sztuk i wiedział, jak z tej sztuki korzystać, propagując najdoskonalszy ustrój, co dzisiaj nazywamy indoktrynacją. Więc czemu ja mam ponosić koszty indoktrynacji społeczeństwa, a przynajmniej tej jego części, która z telewizji korzysta? Byłoby to normalne, gdybym ja też z niej korzystał, ale od wielu, wielu lat nie mam telewizora, o czym mogą poświadczyć znajomi. Obiecuję, że kiedy go kupię, będę płacił lojalnie abonament, ale na razie wszelkie próby zmuszenia mnie do tego traktuję jako wymuszanie haraczu.

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ziom 94.40.75.202 18.06.2017

Nie zapłacisz to twój problem każdy ma swoje zdanie na ten temat


user
soia 94.40.75.201 18.06.2017

NAILBOMB - 24 HOUR BULLSHIT - TEKSTOWO.PL

user
anna 185.25.123.147 19.06.2017

Prezenterzy Wiadomości i tymi podobni otrzymują zarobki miesięczne w kwocie kilkudziesięciu tysięcy zł, a przeciętny człowiek pracujący np. w markecie zarabia nieco ponad tysiąc złotych nie mówiąc o emerytach czy rencistach. Po prostu należy zrównać zarobki prezenterów TV do zarobków wiekszości społeczeństwa i bedzie wszystko ok !!!

user
soia 94.40.75.201 00:04:13 21-06-2017

Jeżeli już pobierają tak fantastycznie wysokie wynagrodzenia, to powinni rzetelnie informować to ignoranckie, skretyniałe społeczeństwo, co i jak, dlaczego tak się dzieje, a nie inaczej np. jakie są skutki utrzymywania rzeźni itp. Ale tak nie jest, bo robią ludziom jeszcze większą wodę z mózgu jaką mają i cały czas zapraszają do studia tych skurwiałych polityków i rozmaitych ekspertów, którzy prześcigają się nawzajem w pierdoleniu andronów. Tak właśnie, niestety,  wygląda to na dzień dzisiejszy.


GAGA - KALI YUGA - TEKSTOWO.PL

user
Piotr 85.89.174.196 20.06.2017

Heh... trzeba płacić nawet jeśli się nie ma - Tak? To jutro idę po 500+ chociaż nie mam dzieci, ale mam przecież instrument, którym mogę je zrobić.

Dobrze to wymyślone.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium