Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Obrał najwyższy lot – w stronę Nieba
„Leć dzisiaj ze mną w morzu chmur, bądź przy mnie cały czas, pokieruj każdym moim krokiem – zanim go zrobię, hen, tam wysoko – w blasku gwiazd. A jeśli przyjdzie zginąć mi, zamknij na zawsze oczy me, ześlij mi śmierć chrześcijanina, w Twe ręce składam życie swe” – to fragment Modlitwy Lotnika, którą ułożył pilot Eric Horton Impey 16 sierpnia 1944 r. przed misją, z której już nie wrócił. Przytoczył ją ksiądz kapelan podczas kazania na mszy św. pogrzebowej 21-letniego Bogusza z Przeworska.

Trudno pogodzić się ze śmiercią człowieka, szczególnie tak młodego, przed którym stało otworem całe życie. Życie, w którym znalazło się już wiele planów na przyszłość. Bogusz studiował na wydziale lotnictwa w dęblińskiej „Szkole Orląt”, a samo latanie było mu bliskie już od wielu lat. Chciał zostać pilotem. Być może w przestworzach czuł się niczym w domu. Jego śmierć budzi rozpacz, poczucie niesprawiedliwości i nieustanne pytanie „dlaczego?”. W czasie swojego niedługiego życia przeworski pilot wzbijał się w powietrze wiele razy, ale 3 maja obrał najwyższy z możliwych lotów, w stronę Nieba. Może data śmierci nie była przypadkowa, bo odszedł w dniu święta narodowego, a przecież był wielkim patriotą, chciał służyć ojczyźnie. Zmarł w Święto Matki Boskiej i jednocześnie odszedł do swojej mamy Grażyny. Pozostaje nam jedynie wierzyć, że w momencie śmierci był naprawdę szczęśliwy, bo akurat robił to, co kochał.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 18.05.2017

Zaskakujący temat  . Pani " koledzy  z Redakcji"i ciagle tylko narzekają na " zmianę polskich rządów, jakie to one są " złe"  w/g nich   i złowieszcze. A  tylko dlatego,  żze nie są  po ich mysli , czyli jak PO i   N , nie potrafią przegrywac i wynajdują wiele sposobów  i wcale  się  z nimi nie kryjąc  jakby tu dokopać .   A Pani podjęła się tak  niepopularnego obecnie  w "ŻP '  TEMATU ,ŻE AŻ MIŁO PRZECZYTAĆ .  Ale znając życie  , sprowadzą Panią do  tzw" poprawności '  dziennikarskiej    stosując  oczywiści  tylko znane sobie sposoby.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania