Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region, Dynów
Czy „Niedasiętown” powróci?
Kilka lat temu pisaliśmy o spektaklu „Łestern”, który odbywał się na terenie stacji kolejki wąskotorowej w Dynowie. Akcja spektaklu rozgrywała się w miasteczku „Niedasiętown”, w którym – jak sama nazwa wskazuje –nic się nie dało, bo za drogo, bo to dużo roboty, bo się nie opłaca. Spektakl kończył się przełamaniem tej mentalności i rozkwitem twórczego entuzjazmu.
Takim właśnie był długi cykl wydarzeń kulturalnych i artystycznych na dynowskiej stacji. Odbywały się tam koncerty, warsztaty teatralne, były wystawy fotografii, zjeżdżali artyści i performerzy z różnych zakątków kraju. Wiele serca i starań włożyli w to pasjonaci z MOK i Stowarzyszenia „De-Novo”. A teraz? Po wąskich torach hula wiatr, przenosząc foliowe śmieci. W podeście przed magazynem wypadły dziury, ktoś zniszczył stojącą tuż obok rzeźbę... Niegdyś pasażerowie kolejki na stacji w Dynowie mogli brać udział w warsztatach artystycznych, posłuchać muzyki, obejrzeć wystawę. 

Spędzić aktywnie te dwie godziny, zanim pociąg ruszy w drogę powrotną. Teraz turyści wysiadają na pustym dworcu, problem jest nawet z toaletą. Podczas podróży mogą kupić sobie kiełbasę i upiec ją nad ogniskiem obok dynowskiej stacji. Ot, turystyczna oferta...

Pomimo sterty projektów pisanych przez dynowski MOK i szczerego zaangażowania związanej z nim ekipy, niewiele się tam dzieje. Projekty nie przechodzą, brakuje środków, ale też chęci i woli do współpracy ze strony zarządców i instytucji. Czy zatem nasze tradycyjne podkarpackie „Niedasiętown” wygra z zapałem i pasją? Mam szczerą nadzieję, że nie. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 04.04.2017

Młodzież  posprzątała CMENTARZ ŻYDOWSKI w Przemyślu.


!Może o tym napiszesz?!

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium