Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region
Być kobietą
My, kobiety, odgrywamy ważne role w społeczeństwie. Mamy swoje przedstawicielki w parlamencie, zajmujemy ważne samorządowe stanowiska, jesteśmy w urzędach. Pracujemy w wielu różnych zawodach, które kiedyś były zarezerwowane dla mężczyzn. Jesteśmy kierownikami na budowach, pilotami samolotów, funkcjonariuszami, którzy łapią przestępców. Za wszelką cenę staramy się doścignąć, a nawet prześcignąć mężczyzn.

Po części wynika to z odwiecznej rywalizacji między płcią piękną i tą trochę brzydszą. Mężczyźni zarzucają nam nieraz, że pchamy się do rzeczy, na których się nie znamy i robimy takie, które powinny być zarezerwowane wyłącznie dla nich. W ciągu ostatnich lat nauczyłyśmy się wychodzić na ulicę i manifestować swoje poglądy, a także rywalizować na boiskach i kibicować. Idziemy z duchem czasu i często udowadniamy, że jesteśmy silne i niezależne. Jednak w jeden dzień w roku chcemy pozostać na chwilę płcią słabszą, delikatną, którą czasem trzeba objąć ramieniem. 8 marca chcemy być po prostu kobietami, które ktoś obdarzy różą, goździkiem albo samym uśmiechem. To szczególny dla nas dzień, w którym możemy zejść z mównicy, z placu budowy, zdjąć mundur i poczuć się wyjątkowo. Mamy też w życiu do odegrania jedną z najważniejszych ról, do której zostałyśmy stworzone. Stan błogosławiony należy tylko do nas i ważne jest, że obecnie kobiety w ciąży mają coraz więcej praw i możliwości. Drogie Panie, cieszymy się z naszego 8 marca. Każdy okazany gest wdzięczności, szacunku i akceptacji daje nam  powody, by czuć dumę z tego, kim jesteśmy.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 12.03.2017

Panie 
"Chmuro" , Chmurko",   na słowo " kobieta"
  trzeba sobie zasłużyć  Poniżej wklejam moją wypowiedż   dotycząca  wystawy  na przmyskim Rynku. Ma on ewidentny    związek , co  przy odrobinie dobrej woli  , nawet Pani zauważy. Oto on     

.Tu nie chodzi o zakazy  , bo one i teraz nie są respektowane, tylko o oszczędności   na wykonywaniu zabiegu. Przecież nie jest żadną tajemnicą ,że  obecnie są organizowane tzw. "wycieczki aborcyjne " , najczęściej do Czech , bo stosunkowo tanio. I jeśli któraś chce się wyskrobać , to zrobi , to za granicą. Ale tu zaczyna się wydatek finansowy. Bo trzeba zapłaci za :  a/ ZABIEG    b/  Hotel  / co najmniej 1 noc/   c/  transport  / tam i z powrotem/ . A to wszystko ma swoją cenę. No to szalone niektóre  emancypantki , "nowoczesne ' i inne tego typu panienki postanowiły . Po co ponosić jakieś koszty , skoro pod byle jakim pretekstem zorganizować awantury na ulicach i niech Państwo im to wszystko na miejscu refunduje.  Otóż  NIE , "fruwałaś " ,. - ależ oczywiście masz do tego pełne prawo , o to również masz  "pełne prawo "na własny koszt  ponieść skutki finansowe tego  zachowania. Po prostu jedż dalej tam , gdzie jeżdziłaś , czyli Czech  i w dalszym ciągu  otrzymasz to , co otrzymywałaś  do tej pory  .Do tego wystarczy spojrzeć na twarzy  tych "manifestantek" , przecież to stare babska tak babska /na słowo "kobieta" trzeba sobie zasłużyć/, 60 lat  plus , najczęściej były członkinie  PZPR , lewactwo  - krzywactwo , liberałki ,. Nawet sam papież Franciszek powiedział i słusznie ,że takie babcie  , - owszem są potrzebne w rodzinie , ale do pilnowania co najwyżej wnuków i prowadzenia domostw,ale jako kobieta jest / i to nie jest żadne obrażanie kogokolwiek,  nie jest już w tym wieku wydać nowego życia   ,. Jest już po okresie rozrodczym istotą , wyschniętą na przysłowiowy wiór. Pozostaje jej co najwyżej wspomnienie z młodości i frustracja  za  minionymi laty . Stąd też i taka , a nie inna postawa.


nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium