Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 202/2017, Piątek 21 lipca 2017 r., Daniela i Andrzeja
Opublikowano
Jarosław
Każdy sobie
Wydaje się, że burmistrz Jarosławia, pokazując stan oświaty w mieście, sam stał się ofiarą wywołanej awantury. Możliwe, że gdyby wybrał inny sposób, mający na celu na przypomnienie o problemie wysokich wydatków na szkoły, poruszenia by nie było. Uwierzytelniając swoją obecnością przygotowany przez specjalistów i pokazany przez urzędników ratusza przekaz, stał się jego autorem.

Do zebranych nie dotarło, że burmistrz chce rozmawiać, że liczy na wspólne szukanie rozwiązań. Im utkwiło w głowach, że będą szkoły zamykać. Zaczęli o swoje walczyć. Problem w tym, że każda grupa ma inny cel. Rodzicom zależy na tym, by szkoła była blisko i by była dobra. Nauczycielom natomiast na pracy. Radnym zależy z kolei, by się dobrze pokazać. A urzędnikom z ratusza, odpowiadającym za szkoły, na tym, by mieć z nimi jak najmniej kłopotów.

Burmistrz powinien nad tym wszystkim panować, tylko jak to ogarnąć, skoro jego pracownicy nie potrafią się dogadać z nauczycielami nawet w tak błahej sprawie, jak miejsce zebrania. Niby wszystko dopinają, tylko że potem jedna strona myśli, że druga też ma to samo na myśli. W efekcie ludzie czekają w szkole, a burmistrz w ratuszu. Ktoś tu zawalił i powinien zostać rozliczony. Na wspomnianym zebraniu baty zebrał nieobecny. Wydaje się jednak, że winnych trzeba szukać gdzie indziej. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gość 88.220.123.162 16.03.2015

Wreszcie się Kijanka zreflektował za gówniany artykuł.

Lepiej późno niż później.

Panie redaktorze czas się wyrwać spod wpływów EKZ.


Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium