Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Boże Narodzenie w listopadzie
„Jeszcze jedna choinka, mikołaj, renifer i zwariuję. Serio, w połowie listopada? A co z magią świąt? A co z adwentem, oczekiwaniem na narodziny małego Jezuska, ubieraniem choinki tradycyjnie tuż przed Wigilią, radosnym oczekiwaniem z kalendarzem adwentowym?” – mojej znajomej wyraźnie puściły nerwy, czego wyraz dała emocjonalnym wpisem na jednym z portali społecznościowych.

„Kocham zakupy i magię Bożego Narodzenia, ale komercja nie przesłoniła mi jeszcze sensu tych świąt. Szkoda, że jestem w mniejszości” – dodała.

Czy rzeczywiście jest w mniejszości? Z pewnością nie! Ja, a wraz ze mną tysiące osób również mają dość sprowadzania Bożego Narodzenia do prezentów, baniek, barszczu, karpia, do których zakupu jesteśmy zachęcani dwa miesiące przed terminem. Jakby w obawie, by nie uległy przeterminowaniu. Od kilkunastu lat, a ostatnio z coraz większym natężeniem, nim jeszcze zgasną cmentarne znicze, zapalane są kolorowe światełka na choinkach. Zaledwie kilkanaście godzin po Wszystkich Świętych handlowcy chcą nam wmówić, że Boże Narodzenie tuż-tuż, a w związku z tym winniśmy do spodu opróżnić portfele, wyczyścić konta i jeszcze wziąć kredyty. Z każdym dniem reklamowo-świąteczne szaleństwo przybiera na sile. Niebawem wśród listopadowej zadumy zaczną nam na okrągło puszczać kolędy. Po prostu moc truchleje! Więc nawet tym, którzy sporadycznie oglądają telewizję, trudno uniknąć wrażenia, że za jej pośrednictwem handlowcy robią nas w konia. Przepraszam, w renifera.

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ewam 185.137.18.134 29.11.2016

to  swieta prawda Panie Redktorze ,ja tez ,zwrocilam na to uwage ,a wszystko przez ..,, unie.Kiedys na Wszystkich Swietych ,bylam w Niemczech i tam wieczorem zamiast zniczy na grobach ,w oknach palily sie kolorowe lampki na choinkach ,a wystawy sklepowe ,juz zachecaly do robienia swiatecznych prezentow ,1-go listopada!!

user
Ozzman 94.40.75.11 29.11.2016

TANKARD - FUCK CHRISTMAS - TEKSTOWO.PL

user
mk 91.193.208.124 11.12.2016

" Od kilkunastu lat, a ostatnio z coraz większym natężeniem, nim jeszcze zgasną cmentarne znicze, zapalane są kolorowe światełka na choinkach. Zaledwie kilkanaście godzin po Wszystkich Świętych handlowcy chcą nam wmówić, że Boże Narodzenie tuż-tuż, a w związku z tym winniśmy do spodu opróżnić portfele, wyczyścić konta i jeszcze wziąć kredyty"   


 Absolutnie  zgadzam się   z tym , co  Pan napisał. I nie tylko Pan zauważa to dziwne , wręcz patologiczne zjawisko. Rozmawiałem z wieloma ludżmi na ten temat i okazuje się , że niemal każdy  ma podobne  , czyli mieszane uczucia.  Do tego trendu należy dodać "promocje" przyborów szkolnych już  pod koniec lipca  , Pod koniec września"  promocja "  zniczy i chryzantem ,  a reszcie już Pan napisał .Czyli  , znów ta przeklęta mamona   psuje  zasadę , " że wszystko  swoim czasie".

user
Roman77 78.10.209.217 09.04.2018

I właśnie dlatego ja staram się unikać jak ognia chodzenia po galeriach w tym okresie. Oczywiscie jest to możliwe, bo przecież i tak większość rzeczy kupuje się w internecie. Skoro i tak wszystko dowozi mi tani kurier gls zamawiany przez https://furgonetka.pl/gls to po co mam tracić czas na męczenie się na mieście? 

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium