Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 178/2017, Wtorek 27 czerwca 2017 r., Marii i Władysława
Opublikowano
Zmiana przepisów o ruchu drogowym nie zwalnia z myślenia!
Pojawił się pomysł zmiany przepisów drogowych, które dawałyby pieszym pierwszeństwo, jeszcze zanim wejdą na przejście. Nie uważam, żeby był to dobry pomysł. Dlaczego? Bo nie możemy zwolnić pieszych z myślenia. A taki przepis właśnie do tego będzie prowadził. Na bezpieczeństwo nie wpłynie zmiana przepisu, ale mentalności. Zarówno kierowców, jak i pieszych. Ci pierwsi muszą zrozumieć, że nie są panami i władcami na drogach. Ci drudzy, że nic nie zastąpi rozsądku

Ci pierwsi muszą zrozumieć, że nie są panami i władcami na drogach. Ci drudzy, że nic nie zastąpi rozsądku. Tylko z ostatnich dni mógłbym wymienić kilka przypadków zwyczajnego wtargnięcia na jezdnię. Raz był to starszy pan, innym razem młody mężczyzna, który jedną ręką pchał wózek z dzieckiem, a drugą coś dłubał w telefonie komórkowym. Ani jeden, ani drugi nawet się nie rozglądnęli, schodząc z chodnika. W drugim przypadku sytuacja nawet nie zdarzyła się na „zebrze”. Takie przykłady mógłbym mnożyć. Myślenia nic nie zastąpi, nawet najsurowsze przepisy. A te proponowane mogą tylko „poprawić” efektywność policji. Bo wówczas w 99 proc. przypadków za winnego można będzie uznać kierowcę. Piesi myśleć już nie muszą. A niestety bardzo często to oni są współwinni tragedii.


2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
GOŚC 185.18.135.20 08.03.2015

KIEROWCY NIE SĄ PANAMI NA POLSKICH DROGACH.

user
pan 91.146.241.153 24.04.2015

Kolego - warto trochę poczytać w sprawie, zanim napisze się "opinię". W propozycji nowelizacji nadal piesi będą musieli zachować szczególną ostrożność, czyli nie będzie im wolno wtargnąć na przejście.

Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie, miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 25/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium