Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Gospodarność
Punktowi Informacji Turystycznej „Stacja Przemyśl” groziło zamknięcie, bo kolej nie zgadzała się na obniżenie wysokiego czynszu. – Nie możemy sobie pozwolić na niegospodarne zarządzanie – tłumaczył rzecznik PKP.

42,5 tys. zł pensji wiceprezes PKP i 510 tys. zł odprawy pokazały, gdzie kolej ma gospodarność. I choć po medialnej burzy była wiceprezes, a nowa minister infrastruktury, przekazała kwotę na cele charytatywne, nie zmienia to faktu, że tych pieniędzy w PKP już nie ma. A jak funkcjonuje kolej, każdy widzi. Słowo „gospodarność” władze PKP powinny sobie wyryć na ścianie wielkimi literami. A obok zawiesić zdjęcia jeżdżących po polskich torach wagonów, dworców czy kolejowych toalet.

Kilkaset złotych obniżki, którą udało się w końcu wynegocjować właścicielce „Stacji Przemyśl”, jest kroplą w morzu w porównaniu z ogromnymi pensjami i odprawami zarządu PKP. Na szczęście zarządcy dworca w porę się zreflektowali. Bo w przeciwnym wypadku zapewne nie mieliby z wynajmu tego lokalu ani złotówki. I dopiero byłaby gospodarność.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium