Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 265/2017, Piątek 22 września 2017 r., Tomasza i Maurycego
Opublikowano
Przeworsk
Kto kogo najbardziej skompromitował?
Podczas ostatniej sesji rady miasta dyskutowano nad podjęciem uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Przeworska pochodzącemu stąd lekarzowi, profesorowi Antoniemu Hryckowi, który jest specjalistą chorób wewnętrznych w katowickim szpitalu. Opinii na jego temat wyrażono wiele.
Zwolennicy wskazywali, że prof. zw. dr hab. nauk medycznych A. Hrycek to postać wybitna, z wielkimi osiągnieciami w dziedzinie medycyny, przy tym otwarta i pomocna mieszkańcom Przeworska.

Oponenci, głównie członkowie klubu radnych PiS, wskazywali, że zasługi profesora są jego prywatnym sukcesem, a pomoc ludziom jego obowiązkiem. Podkreślali również, że nie przysłużył się miastu i jego społeczności, tak jak wiele innych wybitnych osób. Głosami radnych Antoni Hrycek nie otrzymał zaszczytnego tytułu. Nie mnie decydować, czy podjęto słuszną, czy niesłuszną decyzję, bo profesor jest dla mnie osobą nieznaną.

Podobnie zresztą, jak dla większości radnych, którzy podczas obrad także przyznawali, że profesora nie znają. W moim odczuciu z osoby lekarza urządzono sobie pokaz sił. Przed sesją zwrócono się z pytaniem do profesora, czy w razie ewentualnego nadania, zgodzi się na przyjęcie tytułu, po czym głosowano przeciw. Nie zgodzono się także na zdjęcie punktu z obrad sesji, kiedy pojawiła się taka możliwość, a to z pewnością oszczędziłoby wszystkim kompromitacji. Każdy walczył o swoją rację, ale szkoda, że w całej historii uczucia i dobre imię profesora zepchnięto na boczny tor. To trochę przykre albo  wręcz żenujące, że radni zabawili się czyimś kosztem.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium