Życie Podkarpackie nr 7/2020 Życie Podkarpackie nr 7/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2020, Niedziela 23 lutego 2020 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Od batonika do mercedesa
Historia sprzed paru miesięcy doskonale ilustruje tak zwany efekt kuli śnieżnej, czyli proces, który rozpoczyna się na małą skalę i stopniowo rozrasta, stając się coraz większym. Rzecz działa się w jednej z wiosek w naszym regionie.
Pewnego popołudnia do jednego z trzech sklepów wszedł dwunastoletni chłopak. Akurat w sklepie nie było klientów, a sprzedawczyni zajęta była układaniem towarów i poprosiła go, żeby chwilę poczekał. Wtedy dwunastolatek przechylił się przez ladę, sięgnął do pudełka z batonikami i porwał dwa. Kobieta kątem oka zauważyła to i jakąś listewką trzepnęła go po łapie. Chłopak uciekł z płaczem, a godzinę później do sklepu wparował jego ojciec. W obecności kilku osób zrobił sprzedawczyni piekielną awanturę, wyzywając ją od złodziejek i najgorszych, a wychodząc, zerwał reklamowy baner wiszący nad drzwiami sklepu. Teraz z kolei kobieta zalała się łzami i zadzwoniła do właściciela sklepu, żeby się poskarżyć. Właściciel wsiadł w auto i natychmiast przyjechał, żeby zobaczyć, o co chodzi. Wysłuchał jej i kilku świadków, a ponieważ był w gorącej wodzie kąpany, postanowił od ręki załatwić sprawę i pojechał do domu chłopaka, żeby się rozmówić. Nie zastał ojca dwunastolatka, więc nakrzyczał na jego matkę, że wychowuje syna na złodzieja i poradził, żeby pilnowała męża, który pewnie też jest złodziejem, a może nawet i bandziorem. Kiedy już sobie ulżył, wrócił do sklepu i przy świadkach zakazał sprzedawczyni obsługiwać kogokolwiek z tej rodziny. Nietrudno się domyślić, że na tym się nie skończyło.
Następnego dnia rano właściciel z przerażeniem stwierdził, że ktoś jakimś ostrym narzędziem przerysował karoserię jego mercedesa. Natychmiast skojarzył to z wczorajszym zajściem. W pierwszej chwili chciał pojechać do ojca dwunastolatka, żeby się rozprawić z nim po męsku. Na szczęście po drodze trochę ochłonął i zmienił plan. Pojechał do sąsiedniej miejscowości i na komisariacie złożył zawiadomienie o zniszczeniu mienia, wskazując podejrzanego. Młody policjant jeszcze tego samego dnia przesłuchał najpierw ojca dwunastolatka, który oczywiście do niczego się nie przyznawał, potem sprzedawczynię, następnie czterech innych świadków i doszedł do wniosku, że to może być najtrudniejsza sprawa, z jaką spotkał się w swojej niedługiej karierze. Miał rację. Minęły dwa miesiące i sprawca uszkodzenia mienia nadal nie został wykryty, a rodzina chłopaka, od którego wszystko się zaczęło, musi chodzić na zakupy do innego sklepu, oddalonego o dwa kilometry.
jot podpis
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lol 77.255.235.162 20.11.2018

i już?

nr 7/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium