Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Przeworsk
MOSiR Przeworsk odpadł w ćwierćfinale Mistrzostw Polski
Mimo bardzo ambitnej postawy, wielkiej woli walki i serca pozostawionego na parkiecie, ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski U14 okazał się trochę za wysokimi progami dla podopiecznych Wojciech Jurkiewicza.
Zespół MOSiR-u Przeworsk zajął 4. miejsce w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski U14, który rozegrany został w Białymstoku.

Zespół MOSiR-u Przeworsk rywalizował w Białymstoku, a ich rywalami przez trzy dni (6 – 8 maja br.) w jednym z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych MP U14 byli: MOSiR Cieszyn, UKS Chromik Żary i gospodarz imprezy białostockie Żubry. Awans do półfinałów zdobywały dwie pierwsze ekipy. Rozstrzygnięcia zapadły już po dwóch pierwszych dniach. Zarówno Żubry, jak i MOSiR Cieszyn wygrały po dwa mecze i stało się jasne, że właśnie te drużyny zagrają dalej. Przeworszczanie w inauguracyjnym pojedynku z MOSiR-em Cieszyn przegrali wszystkie ćwiartki, choć w niektórych fragmentach byli równorzędnym rywalem. Po I połowie drugiego ich meczu z Żubrami zapowiadało się na sporą niespodziankę. II kwarta tej potyczki była w ich wykonaniu najlepszą na tym turnieju. Niestety, w kolejnych 10 minutach supremacja gospodarzy była niepodważalna.
Ostatni mecz w imprezie przeciwko UKS Chromikowi Żary miał zdecydować o 3. miejscu. Podopieczni Wojciecha Jurkiewicza grali mądrze, nieźle realizowali założenia taktyczne. Dzięki temu wygrali trzy kwarty, ale nie wystarczyło to, aby odnieść zwycięstwo. Znowu feralna III ćwiartka, przegrana 11 punktami sprawiła, że MOSiR Przeworsk zakończył turniej na 4. miejscu.

Wyniki:

MOSiR Przeworsk – MOSiR Cieszyn 60:84 (15:23, 16:24, 15:22, 14:15)
Punkty: D. Barciński 11, M. Zając 11 (1x3), M. Noga 10, J. Jurzyk 9, P. Szubart 8, M. Ficek 6, K. Słowik 3, M. Kucharczyk 2, S. Jurkiewicz 0, J. Marko 0, W. Strama 0, M. Wiśniowski 0.
***
MOSiR Przeworsk – Żubry Białystok 53:79 (10:15, 17:9, 10:34, 16:21)
Punkty: J. Jurzyk 14, D. Barciński 8, M. Noga 7 (1x3), M. Ficek 6, K. Słowik 6, M. Kucharczyk 5, P. Szubart 5 (1x3), M. Zając 2, S. Jurkiewicz 0, J. Marko 0, W. Strama 0, M. Wiśniowski 0.
***
MOSiR Przeworsk – UKS Chromik Żary 65:69 (18:14, 17:15, 14:25, 16:15)
Punkty: J. Jurzyk 19, M. Noga 17 (1x3), M. Kucharczyk 8, S. Jurkiewicz 7 (2x3), J. Marko 6, P. Szubart 4, M. Zając 2, D. Barciński 1, M. Wiśniowski 1, M. Ficek 0, K. Słowik 0, M. Strama 0.