Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Rezerwy ekstraligowca bez szans
Bez najmniejszych problemów koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 uporali się z pierwszym rywalem w spotkaniu inaugurującym II etap rozgrywek. Na własnym parkiecie zdecydowanie pokonali dzisiejszego wieczoru (14 lutego br.) rezerwy ekstraligowego Trefla Sopot.
Konrad Strzępek (biały strój) w meczu z Treflem II Sopot zagrał dłużej niż zazwyczaj. Zdobył 4 punkty.

Przemyślanie wygrali wyraźnie, ale młody zespół z Sopotu fragmentami prezentował się więcej niż przyzwoicie. Żywiołowość połączona z całkiem przemyślaną kreacją czasami była niebezpieczna. Gospodarze I połowę wygrali różnicą aż 17 punktów, co mogłoby wskazywać na zupełną dominację podopiecznych Macieja Milana. A tak nie było. Tak spora różnica wzięła się z faktu, że przemyślanie perfekcyjnie potrafili wykorzystać pomyłki młodych sopocian. Dotyczy to zwłaszcza końcówek obu kwart, które gospodarze wygrali odpowiednio 11:0 i 10:0.
Wysokie prowadzenie dało w II połowie glejt szkoleniowcowi MCS Daniel Gimbaskets 2 do sukcesywnego wprowadzania na parkiet rezerw. W III kwarcie przewaga gospodarzy ani na moment nie była już zagrożona. Przybysze znad morza biegali z coraz niżej spuszczonymi głowami. Jeśli jeszcze pierwsze fragmenty trzecich 10 minut były w miarę wyrównane, tak druga część III ćwiartki potwierdziła bezapelacyjne panowanie beniaminka na parkiecie. W 25. min, po trafieniu Bartosza Bala, przewaga wzrosła do 20 punktów – 59:39. Kapitan MCS Daniel Gimbaskets 2 podsumował kolejny skuteczny okres gry, który sprawił, że w 27. min wynik brzmiał już 66:39. IV kwartę przemyślanie zaczęli od dwóch „trójek” z rzędu Artura Mikołajki i Huberta Makucha i różnica sięgnęła niemal 30 „oczek” – 74:47. Podstawowi gracze spokojnie mogli usiąść na ławce. Na parkiecie w całości pojawili się zmiennicy, którzy niewiele stracili z wypracowanej wcześniej przewagi.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Trefl II Sopot 90:71 (29:19, 19:12, 20:16, 22:24)
Punkty: A. Mikołajko 22 (1x3), G. Płocica 19 (3x3), B. Bal 17 (2x3), A. Machowski 11 (2x3), H. Makuch 9 (2x3), W. Majka 4, K. Strzępek 4, M. Osikowicz 2, M. Siwak 2, T. Kazura 0, K. Kuśmierz 0 (MCS Daniel); A. Włodarczyk 18 (3x3), M. Kolenda 13 (3x3), S. Mochnacz 9 (1x3), J. Czyż 8 (1x3), J. Szymański 7, J. Motylewski 6, D. Ciesielski 5, I. Grochowski 2, K. Koper 2, P. Krefft 1 (T).
Sędziowali: Michał Szybisty (Rzeszów), Jakub Kotulski (Stalowa Wola). Widzów: 150.