Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Przemyślanie o krok od sensacji w Kołobrzegu
Ogromnego stresu kibicom, działaczom i samym koszykarzom Kotwicy Kołobrzeg dostarczyli dzisiejszego (2 kwietnia br.) późnego wieczoru koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 w pierwszym meczu II rundy fazy play-off. Byli bardzo bliscy sprawienia sporej sensacji i wygrania spotkania nad Bałtykiem.
Bartosz Bal (z lewej) zdobył w Kołobrzegu aż 27 punktów.

Gospodarze zaczęli z przytupem, bo w 3. min wygrywali 7:1 po dwóch celnych rzutach wolnych Pawła Kowalczuka. Cała I kwarta należała do nich, a efektywność ich poczynań nie wróżyła przemyślanom niczego dobrego. Najwyżej prowadzili w 9. min, kiedy trafił Marko Djurić – 23:14. W II ćwiartce sytuacja się odwróciła. Znakomicie dysponowany tego dnia Bartosz Bal w 14. min przymierzył zza łuku i doprowadził do remisu 28:28. Jeszcze w 17. min Paweł Pawłowski nie pomylił się z półdystansu i miejscowi odzyskali na moment prowadzenie (35:34), ale I połowę „trójką” zakończył Grzegorz Płocica i to goście schodzili na przerwę w lepszych humorach. 20. min – 35:37.
To co działo się do 34. min, wprawiło w osłupienie kołobrzeskich kibiców, którzy od miesięcy byli przyzwyczajeni, że ich zespół gromi u siebie rywali różnicą 30, 40 czy nawet 50 punktów. Między 24. a 25. min trafili kolejno G. Płocica, Kacper Majka i B. Bal, a że dwie ostatnie przymiarki były zza linii 6,75 m, to przyjezdni w 25. min wygrywali już 42:53. W 28. min było jeszcze lepiej, bo akcją 2+1 popisał się popularny „Balu” i tablica wyświetliła wynik 47:59. IV kwartę od trafienia rozpoczął K. Majka (49:62) i sensacja wisiała w powietrzu już nie na żarty. Jeszcze w 34. min było 54:64 (kolejne punkty B. Bala), ale od tego momentu kołobrzeżanie wzięli się do ostrej roboty. Przemyślanom, którzy zameldowali się nad Bałtykiem w 9-osobowym składzie zaczęło brakować sił. Fragment między 34. a 37. min Kotwica 50 wygrała aż 12:0 i w owej 37. min objęła prowadzenie 66:64 po punktach M. Djuricia. Goście starali się jeszcze wykrzesać ostatnie zasoby energii, w 38. min doprowadzili rezultat do stanu 68:67, ale końcówki już nie wytrzymali. Punkty kolejno: Wichniarza, Arabasa i Djuricia pozwoliły faworytowi wywiązać się z pokładanych w nich nadziei.

Kotwica 50 Kołobrzeg – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 75:68 (23:18, 12:19, 14:23, 26:8)
Punkty: M. Chudy 16 (4x3), G. Arabas 12 (1x3), M. Djurić 12 (1x3), P. Pawłowski 10, D. Neumann 9 (3x3), Ł. Wichniarz 8, P. Kowalczuk 6,  D. Mieczkowski 2, P. Lasota 0 (K); B. Bal 27 (3x3), A. Mikołajko 11 (2x3), T. Krzywdziński 9 (2x3), K. Majka 8 (2x3), G. Płocica 7 (1x3), K. Strzępek 4, W. Majka 2, A. Skafiriak 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Tomasz Borowiak (Poznań), Michał Jakubów (Szczecin). Widzów: 300. Stan rywalizacji: 1:0 dla Kotwicy 50.