Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
MCS Daniel Gimbaskets 2 w II rundzie play-off
Spoglądając na „suchy” wynik dzisiejszego (23 marca br.) decydującego o awansie do II rundy fazy play-off meczu MCS Daniel Gimbaskets 2 i Shmoolky Warszawa, można odnieść wrażenie, iż przemyślanom awans przyszedł lekko, łatwo i przyjemnie. Nic bardziej mylnego.
Grzegorz Płocica (rzuca) ponownie był najskuteczniejszym zawodnikiem przemyskiej ekipy, zdobywając 25 punktów.

Warszawianie bardzo długo byli równorzędnym rywalem dla słabiej dysponowanych rzutowo w tym pojedynku przemyślan. Trzeba ich pochwalić za ambicję i wolę walki. Jednak te przymioty w ostatecznym rozrachunku nie przyniosły powodzenia. Liczą się także umiejętności i możliwości, a te cechy – zwłaszcza w końcówkach poszczególnych kwart – były zdecydowanie po stronie gospodarzy. Tak jak w I i II kwarcie, kiedy przez długi czas na prowadzeniu byli goście, ale najpierw za sprawą Kacpra Majki miejscowi wygrali pierwsze 10 minut, a później, dzięki wygraniu ostatnich 90 sekund II ćwiartki 11:2 przemyślanie odwrócili niekorzystną tendencję.

W II połowie goście potrafili tylko raz doprowadzić do remisu (24. min – 46:46), dość długo jednak przewaga podopiecznych Macieja Milana była niewielka. Po pół godzinie gry wynosiła 7 punktów (56:49). Jeszcze w 36. min Łapiński trafił na 65:59, ale był to łabędzi śpiew koszykarzy ze stolicy. Końcówka meczu zdecydowanie należała już do przemyślan, a ciężar zdobywania punktów wzięli na swoje barki pospołu Grzegorz Płocica i Bartosz Bal. Goście poddali się w 38. min, kiedy dwa razy z linii rzutów wolnych nie pomylił się popularny „Cichy” i przewaga wzrosła do 13 pkt – 73:60.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Shmoolky Warszawa 79:62 (18:17, 22:18, 16:14, 23:13)
Punkty: G. Płocica 25 (1x3), B. Bal 22, A. Mikołajko 12, T. Krzywdziński 9 (1x3), K. Majka 7 (1x3), K. Kuśmierz 3 (1x3), W. Majka 1, M. Siwak 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel); Mikołaj Motel 23 (3x3), M. Przygucki 13 (3x3), P. Nawrot 8 (2x3), M. Nogajski 8, P. Łapiński 4, R. Grębski 2, W. Nałęcz 2, Maksymilian Motel 2, A. Lewandowski 0, M. Zozuń 0 (S).
Sędziowali: Tomasz Tybor i Krzysztof Sokulski (obaj z Krakowa). Widzów: 100. Stan rywalizacji: 2:1 dla MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl i jego awans do II rundy play-off.