Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Czwarta kwarta zdecydowała. Będzie trzeci mecz
Nie udało się koszykarzom MCS Daniel Gimbaskets 2 rozstrzygnąć kwestii awansu do II rundy fazy play-off w dwóch meczach. Po słabej ostatniej kwarcie przegrali dzisiejszego (20 marca br.) wieczoru z zespołem Shmoolky i o wszystkim zdecyduje trzecie spotkanie w Przemyślu, rozegrane w środę, 23 marca br.
Tomasz Krzywdziński (z piłką) był najlepszym zawodnikiem meczu Shmoolky – MCS Daniel Gimbaskets 2. Ustrzelił double-double (23 pkt; 15 zbiórek), ale nie pomogło to odnieść przemyślanom zwycięstwa.

Mecz w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie było wyrównane, z ciągle zmieniającym się prowadzeniem. Punkty otwarcia zdobył zdecydowanie najlepszy na parkiecie Tomasz Krzywdziński, który zanotował double-double (23 pkt, 15 zbiórek, evaluation – 32). Jednak większa część I kwarty należała do warszawian. Najwyżej prowadzili w 7. min, kiedy trafił Mikołaj Motel i było 14:9. Przy przewadze 16:13 przyjezdni zanotowali serię 6:0 i na pół minuty przed końcem wygrywali 16:19. Niewielką przewagę zaraz na początku II ćwiartki podrasował „trójką” Grzegorz Płocica (17:24). Fragment skutecznej gry podsumował minutę później udaną penetracją Wiktor Majka i przemyślanie wygrywali już 19:28. I… stanęli (...)

Shmoolky Warszawa – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 84:76 (17:21, 17:18, 19:17, 31:20)
Punkty: Mikołaj Motel 22 (2x3), T. Rudko 17 (2x3), W. Nałęcz 16 (4x3), M. Przygucki 16 (2x3), P. Nawrot 5 (1x3), M. Nogajski 4, Ł. Fronc 2, R. Grębski 2, A. Lewandowski 0 (S); T. Krzywdziński 23 (1x3), G. Płocica 16 (2x3), A. Mikołajko 14 (2x3), B. Bal 10, W. Majka 10, K. Majka 3, R. Stefanowicz 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Bartłomiej Kucharski (Radom), Filip Wudecki (Włocławek). Widzów: 100. Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:1.