Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Pewna wygrana przemyskich koszykarzy. 1:0 w play-off
Jednego zwycięstwa z zespołem Shmoolky Warszawa brakuje koszykarzom MCS Daniel Gimbaskets 2 do awansu do II rundy fazy play-off. Pierwszy pewny krok zrobili w dzisiejsze (13 marca br.) popołudnie.
Artur Mikołajko (z prawej), który niedawno został wybrany do pierwszej „piątki” sezonu zasadniczego grupy B II-ligowych rozgrywek, zdobył 19 punktów, miał 17 zbiórek, 5 przechwytów i 4 asysty. Do tego miał 100-procentową skuteczność rzutów z gry (9/9)! To wszystko dało mu kosmiczny wręcz przelicznik evaluation, bo aż 44!

Przemyślanie od pierwszych minut na niewiele pozwalali koszykarzom z Warszawy. Ci tylko dwukrotnie – zaraz na samym początku – remisowali w tym spotkaniu. Ostatni raz w 2. min (4:4) po trafieniu Nogajskiego. Minutę później było już 10:4 po punktach Bartosza Bala. Najwyżej w I połowie przemyślanie prowadzili w 12. min, kiedy zza linii 6,75 m przymierzył Tomasz Krzywdziński i wynik brzmiał 34:22. Pierwsze 20 minut zakończyło się 11-punktową przewagą miejscowych – 48:37. W II połowie podopieczni Macieja Milana spokojnie kontrolowali przebieg parkietowych wydarzeń. Nie było to trudne, z bardzo dobrej strony w ofensywie prezentowała się aż czwórka graczy (Grzegorz Płocica, Bartosz Bal, Artur Mikołajko i Tomasz Krzywdziński) przez co goście mieli znacznie utrudnione zadanie w obronie. Najwyższą, bo 17-punktową  (80:63) przewagę przemyślanie osiągnęli w 37. min, kiedy efektownym wsadem popisał się T. Krzywdziński.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Shmoolky Warszawa 85:73 (27:19, 21:18, 18:17, 19:19)
Punkty: G. Płocica 22 (1x3), B. Bal 20 (1x3), A. Mikołajko 19, T. Krzywdziński 15 (2x3), K. Majka 4, K. Grzegorzak 2, R. Stefanowicz 2, W. Majka 1, K. Kuśmierz 0, M. Siwak 0, A. Skafiariak 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel); W. Nałęcz 18 (3x3), Mikołaj Motel 18 (1x3), T. Rudko 15, M. Nogajski 6, R. Grębski 4, M. Zozuń 4, P. Łapiński 2, Maksymilian Motel 2, P. Nawrot 2, M. Przygucki 2, Ł. Fronc 0 (S).
Sędziowali: Robert Rydz (Kraków) i Adam Kołoszewski (Lublin). Widzów: 200. Stan rywalizacji: 1:0 dla MCS Daniel Gimbaskets 2.