Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Przemyscy koszykarze rozgromili Sokoła
Dzisiejszy (21 lutego br.) mecz w hali POSiR był w zasadzie spotkaniem o 4. miejsce w II-ligowej tabeli po fazie zasadniczej. Przemyscy koszykarze egzamin ten zdali na „piątkę”, gromiąc swojego rywala z Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki temu w fazie play-off mogą znaleźć się w uprzywilejowanej sytuacji.
Artur Mikołajko (z prawej) zanotował kolejne w sezonie double-double (12 pkt; 15 zbiórek).

Przemyślanie po czterech porażkach z rzędu wiedzieli o co grają. Wiedzieli, że w razie kolejnego niepowodzenia, mogą sezon zakończyć już w połowie marca br. Od samego początku byli skoncentrowani, narzucając rywalowi swoje warunki gry. Z minuty na minutę I kwarty powiększali przewagę. Nieco słabszy okres zanotowali jedynie w drugich 10 minutach, kiedy goście w 14. min zbliżyli się na 33:26, a ćwiartkę skończyli z ledwie 7-punktową stratą (39:32). W drugich 20 minutach nie mieli już kompletnie nic do powiedzenia. Gospodarze imponowali przede wszystkim w grze obronnej. Na uwagę zasługuje fakt, że aż siedmiu z nich zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Najlepszy swój mecz w barwach MCS Daniel Gimbaskets 2 rozegrał Robert Stefanowicz, a pierwszy punkt w seniorskim baskecie zdobył Kacper Grzegorzak.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Sokół Ostrów Mazowiecka 85:55 (23:13, 16:19, 24:13, 22:10)
Punkty: B. Bal 14, G. Płocica 13 (2x3), T, Krzywdziński 12, A. Mikołajko 12, K. Majka 10 (2x3), R. Stefanowicz 10, K. Strzępek 10, W. Majka 3, K. Grzegorzak 1, K. Kuśmierz 0, M. Siwak 0 (MCS Daniel); P. Jaworski 15, M. Wojtyński 13 (3x3), P. Barszcz 11 (1x3), P. Skarpetowski 8 (1x3), M. Witosławski 7, B. Grudziński 1, M. Grabowski 0, Ł. Wilczyński 0 (S).
Sędziowali: Robert Rydz (Kraków), Adam Kołoszewski (Lublin). Widzów: 150.