Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Przemyscy koszykarze polegli w Łowiczu
Koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 pojechali do Łowicza na ścięcie i czarny scenariusz się ziścił. Ale przegrali zdecydowanie za wysoko, przez więcej niż połowę dzisiejszego (13 lutego br.) spotkania toczyli bowiem równorzędną walkę z liderem tabeli.
Kacper Majka (nr 7) zdobył w Łowiczu 8 punktów.

Największym problemem przemyślan była bardzo nierówna gra. Zaczęli znakomicie. Na pierwsze prowadzenie dwoma celnymi rzutami wolnymi wyprowadził ich Bartosz Bal, a po 3 minutach gry prowadzili 2:8, kiedy trafił Kacper Majka. Na tym jednak pozytywy w I kwarcie się skończyły. Gospodarze błyskawicznie odrobili straty, a fragment między 3. a 7. min wygrali aż 15:0! W 7. min, po „trójce” Kobusa, było 17:8. Ćwiartkę otwarcia także celną przymiarką zza łuku podsumował Michał Świderski. Przez połowę II kwarty toczyła się wyrównana walka. W 17. min dwa razy celnie z linii rzutów wolnych trafił Machowski i Księżak wygrywał 35:21. Końcówka należała już do gości. Przebudził się bardzo dokładnie pilnowany Grzegorz Płocica i to po jego punktach obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 38:27.
Trzecia kwarta zaczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od dobrej, dokładnej gry przemyślan. W 25. min zniwelowali straty do ledwie 3 „oczek”. Było 38:35. Co prawda dzięki Kobusowi w 27. min gospodarze znowu odskoczyli na 45:35, ale końcówka dała nadzieję gościom na sprawienie sporego kalibru niespodzianki. Trafił Tomasz Krzywdziński, trafił K. Majka i przed decydującymi 10 minutami było 51:45. Podopieczni M. Milana trzymali się dzielnie do 36. min. Zaraz na początku IV ćwiartki pierwszą i jedyną w tym meczu „trójkę” dla MCS Daniel Gimbaskets 2 odpalił G. Płocica (53:48). W owej 35. min, po dwóch celnych rzutach osobistych B. Bala było jeszcze 65:58. Potem, niestety, doszło do rzezi niewiniątek. Przemyślanom brakowało sił, skuteczności i pomysłu na decydujące fragmenty spotkania, czego w żadnym wypadku nie można było powiedzieć o liderze. Przez ostatnie 4 minuty niczym z rogu obfitości czerpali z błędów rywala. Rzucili w tym okresie aż 17 punktów. Przemyślanie odpowiedzieli zaledwie trzema.

Księżak Łowicz – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 82:61 (27:15, 11:12, 13:18, 31:16)
Punkty: A. Kobus 21 (3x3), M. Świderski 13 (3x3), M. Wójcik 12, M. Cukierda 11, B. Włuczyński 11 (1x3), A. Machowski 8, H. Makuch 6, S. Aniszewski 0, M. Siemieńczuk 0 (K); B. Bal 20, G. Płocica 12 (1x3), A. Mikołajko 11, K. Majka 8, T. Krzywdziński 6, W. Majka 4, K. Kuśmierz 0, A. Skafiriak 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Tomasz Wójcik, Marcin Gostyński (obaj z Poznania). Widzów: 400.