Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo MCS Daniel Gimbaskets 2
Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. Tym razem po emocjonującym meczu zmogli dzisiejszego (16 stycznia br.) popołudnia w Radomiu zespół Rosy Sport. Bohaterem spotkania był – jak na lidera zespołu przystało – Grzegorz Płocica, który w ostatnich sekundach przeprowadził dwie decydujące o triumfie akcje.
Grzegorz Płocica (rzuca) przeprowadził dwie najważniejsze dla swojego zespołu akcje w meczu w Radomiu.

Przez większość spotkania bardziej doświadczeni goście mieli niewielką przewagę punktową. W miarę równo było tylko w I kwarcie, którą od punktów zaczął Bartosz Bal, ale za moment „trójką” odpowiedział Patryk Jasiński. W 4. min MCS Daniel Gimbaskets 2, po trafieniu Tomasza Krzywdzińskiego, prowadził 9:10, ale to gospodarze w 8. min uzyskali najwyższą w tej części meczu przewagę. Przymiarka zza łuku Konrada Kapturskiego dała im prowadzenie 17:13. Ćwiartka zakończyła się jednak remisem, bo na jej finał zza linii 6,75 m nie pomylił się kapitan przemyślan Grzegorz Płocica.
Początek II kwarty to imponujący run gości 7:0, który w 13. min po punktach Artura Mikołajki wysforował ich na prowadzenie 19:26. Z lepszym lub gorszym skutkiem, ale punktową inicjatywę udawało się im utrzymywać aż do 37. min. Najwyżej prowadzili w 15. min, kiedy seria punktów B. Bala i A. Mikołajki dała wynik 21:33. W ciągu 3 minut radomianie z dość sporej przewagi rywala zrobili historię. W 18. min było ledwie 35:37, a I połowa zakończyła się rezultatem 39:42.
Podobny przebieg miała II odsłona. Utrzymywała się w niej niewielka przewaga przemyślan. Miejscowi cały czas gonili. W 24. min było 46:54, a w 28. min – 52:54. Przed decydującą ćwiartką przemyślanie mieli jednak ledwie 4 punkty przewagi (54:58). Zaczęli ją nieźle, bo najpierw „trójkę” z faulem zaliczył G. Płocica, a za chwilę sprytem pod koszem zaimponował popularny „Mikołaj” i w 33. min przewaga wzrosła do 59:67. Było jednak więcej niż pewne, że w ostatnich fragmentach gospodarze rzucą wszystko na szalę. Mozolnie odrabiali dystans, by wreszcie w 36. min, po dwóch rzutach wolnych Mikołaja Stopierzyńskiego, dopaść przeciwnika i doprowadzić do remisu 69:69, a za kilka sekund wyjść nawet na prowadzenie 70:69. Brakowało im cierpliwości, popełniali „głupie” faule, po których B. Bal i A. Mikołajko w 39. min wyprowadzili MCS Daniel Gimbaskets 2 na ponowne prowadzenie 70:73. Decydujące akcje rozegrały się w ostatnich 30 sekundach pojedynku. Najpierw na 74:75 trafił K. Kapturski. Za moment przemyślanie popełnili stratę, ale piłkę zdołał odzyskać Grzegorz Płocica. Na 11 s przed syreną został sfaulowany przez Mateusza Zwęglińskiego. Popularnemu „Cichemu” ani na moment nie zadrżała ręka na linii rzutów osobistych. Pewnie trafił dwa i radomianom zabrakło czasu i pomysłu, aby doprowadzić do dogrywki.

Rosa Sport Radom – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 74:77 (19:19, 20:23, 15:16, 20:19)
Punkty: K. Kapturski 18 (4x3), M. Sadło 18 (1x3), P. Jasiński 8 (1x3), M. Stopierzyński 8, M. Gos 6 (1x3), M. Parszewski 5 (1x3), P. Wydra 5 (1x3), F. Kołakowski 4, M. Zwęgliński 2, M. Bojanowski 0, K. Rojek 0, W. Wątroba 0 (RS); G. Płocica 26 (5x3), A. Mikołajko 16 (2x3), B. Bal 13 (1x3), K. Majka 11 (2x3), T. Krzywdziński 6, D. Dratwa 5 (1x3), A. Skafiriak 0, R. Stefanowicz 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Andrzej Bartocha (Kielce), Mariusz Godek (Lublin). Widzów: 50.