Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Przemyscy koszykarze rozjechani w Lublinie
Kompletnie żadnych szans w starciu z coraz lepiej i efektowniej grającymi akademikami z Lublina nie mieli dzisiejszego (20 grudnia br.) popołudnia koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. Ich ledwie 25-procentowa skuteczność z gry mówi w zasadzie wszystko o tym pojedynku.
Na inaugurację ligi przemyślanie pokonali akademików 69:59, w rewanżu w Lublinie ci odbili sobie to niepowodzenie w dużą nawiązką. Na zdjęciu kapitan przemyślan Grzegorz Płocica (nr 9).

Mecz zaczął się od dwóch celnych rzutów wolnych Rafała Króla, na co odpowiedział punktami Artur Mikołajko. W 3. min „trójkę” trafił Przemysław Tradecki i miejscowi objęli prowadzenie 10:2. Goście próbowali przeciwstawić mocniejszym fizycznie i zdecydowanie bardziej zbilansowanym lublinianom sporą ambicję. Tylko dzięki temu w 6. min udawało im się pozostawać w grze. Zza łuku trafił Grzegorz Płocica i przemyślanie tracili ledwie „oczko” – 14:13. I prawdę powiedziawszy, to byłoby wszystko, za co można pochwalić gości w tym meczu. Z każdą minutą dominacja pewnie grających i potrafiących narzucić swoje warunki gry miejscowych była aż nadto widoczna. Seria 10:0 do końca I kwarty ustawiła pojedynek.
II połowa to pasmo przypadkowych zagrań, fatalnych decyzji w ataku i prostych strat przemyślan. W ciągu 20 minut rzucili ledwie 18 punktów. Nie istniało rozegranie piłki, stąd szaleńcze próby rzutów z kompletnie nieprzygotowanych pozycji, które nic nie dawały. Pierwszy punkt w III ćwiartce zdobył dopiero w 24. min Tomasz Krzywdziński raz trafiając z linii rzutów wolnych. Lublinianie wygrywali już wówczas 47:30. Chwilę później, po punktach Króla, różnica wynosiła już 20 pkt – 51:31. Gospodarze nie forsowali tempa, grali „swoją” koszykówkę, słusznie przypuszczając że rywal nie jest w stanie nic im zrobić. Tylko dzięki temu w 35. min ich przewaga wciąż wynosiła „tylko” 20 pkt – 63:43. Znacznie wzrosła w końcowych fragmentach tego spotkania, bo goście przez pięć ostatnich minut trafili do kosza tylko raz… Uczynił to rzutem zza linii 6,75 m w 38. min Kacper Majka, którego 11 wcześniejszych przymiarek było niecelnych.

AZS UMCS Lublin – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 77:48 (24:13, 14:17, 15:9, 24:9)
Punkty: R. Król 23 (1x3), B. Karolak 22 (1x3), M. Wiśniewski 14, T. Gałan 8, K. Krzeszowski 4, P. Tradecki 4 (1x3), M. Marciniak 2, J. Stefaniuk 0 (AZS); G. Płocica 13 (4x3), B. Bal 11 (1x3), A. Mikołajko 9 (1x3), W. Majka 7 (1x3), T. Krzywdziński 3, K. Majka 3 (1x3), R. Stefanowicz 2, K. Kuśmierz 0, A. Skafiriak 0, K. Strzępek (MCS Daniel).
Sędziowali: Andrzej Bartocha (Kielce), Jakub Kotulski (Stalowa Wola). Widzów: 100.