Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Katastrofa przemyskich koszykarzy w Bielsku Podlaskim
Trzeci mecz na wyjeździe i trzecia porażka. Mimo prowadzenia w pewnym momencie różnicą aż 24 punktów, koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl w katastrofalnym stylu przegrali dzisiaj (12 stycznia br.) w Bielsku Podlaskim z przedostatnim w tabeli Turem.
Wiktor Majka (z piłką) zagrał w Bielsku Podlaskim tylko dwie i pół minuty, nie zdobywając punktu.

Goście zaczęli mecz znakomicie, bo w I kwarcie nie dali najmniejszych szans przestraszonym rywalom. W 15. min wygrywali już 19:43 po celnym trafieniu Artura Mikołajki. Niestety, z każdą upływającą minutą przemyślanie słabli w oczach. Jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę pozwolili Turowi zmniejszyć straty do 16 pkt – 34:50.
Katastrofa przyszła w drugich 20 minutach. Trudno dociec dlaczego przyjezdni nie potrafili skonstruować jednej rozsądnej akcji, mimo że kilka minut wcześniej szła na kosz gospodarzy istna kawalkada. W 27. min było 51:65, ale do końca III ćwiartki goście ani razu już nie trafili, miejscowi natomiast zdobyli 9 punktów i zmniejszyli straty do 5 „oczek”. Było 60:65. W decydującej kwarcie rozstrzelali bezradnych przemyślan. Żal było na to patrzeć. Na pierwsze prowadzenie w tym meczu (71:69) wyszli w 34. min i potem sukcesywnie powiększali przewagę.

Tur Bielsk Podlaski – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 89:78 (9:27, 25:23, 26:15, 29:13)
Punkty: Ł. Kuczyński 23 (4x3), Maciej Bębeniec 17 (1x3), R. Andrzejczuk 13, A. Łukaszewicz 13, A. Zabielski 13, J. Jóźwiuk 7, Ł. Dmitruk 2, Mateusz Bębeniec 1, T. Jefimiuk 0, K. Tomczuk 0, P. Wójtowicz 0, P. Zdanowicz 0 (T); G. Płocica 29 (3x3), A. Mikołajko 15 (1x3), T. Krzywdziński 13 (3x3), B. Bal 11, K. Majka 7, D. Dratwa 3 (1x3), W. Majka 0, R. Stefanowicz 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Piotr Stepaniuk (Łódź), Tomasz Sawicki (Warszawa). Widzów: 200.