Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Fatalny mecz koszykarzy MCS Daniel Gimbaskets 2
Wszystkiego można było się spodziewać po pierwszym w tym sezonie wyjazdowym meczu (15 listopada br.) niepokonanego do tej pory zespołu MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl, ale nie tego, że w starciu z ekipą KK Warszawa rzucą… 40 punktów, przegrywając spotkanie w fatalnym stylu.
Kacper Majka (nr 7) rozegrał – podobnie jak partnerzy – koszmarne zawody. Nie zdobył punktu, notując aż osiem strat.

O dramacie, jaki zaserwowali przemyślanie dobitnie świadczy także fakt, że warszawianie wygrali zdecydowanie, kończąc spotkanie z ledwie… 31-procentową skutecznością rzutów z gry! Żaden zespół nie ma prawa wygrać meczu, trafiając ledwie co trzeci rzut. A jednak! I połowa wcale nie zwiastowała późniejszych wydarzeń. Co prawda w 5. min gospodarze wygrywali 14:8, ale przede wszystkim dzięki skuteczności Grzegorza Płocicy do końca nie zasmakowali punktu, a goście zdobyli ich siedem. W II kwarcie warszawianie także na moment przejęli inicjatywę, kiedy w 14. min zza łuku przymierzył Jan Bielecki (19:17), ale szybko odpowiedział Piotr Pandura, a na ponowne prowadzenie (19:21) wyprowadził MCS Daniel Gimbaskets 2 G. Płocica. Po pierwszych 20 minutach było 21:24, co dla obu zespołów nie był powód do chluby.
O drugich 20 minutach w wykonaniu przemyślan wstyd mówić. Zdobyli w nich ledwie 16 punktów. Jeszcze w 21. min wygrywali 24:28 i kompletnie stanęli. Zaczęli popełniać tak irracjonalne błędy, że sami warszawianie nie mogli uwierzyć. Przez prawie 9 minut nie byli w stanie choć raz celnie wrzucić piłki do kosza. Dokonał tego dopiero na 33 s przed końcem III kwarty Artur Mikołajko, który – choć także miał sporo grzechów na sumieniu – próbował zachować poziom, notując double-double (12 pkt, 13 zbiórek). Goście byli kompletnie rozbici. Po zawodach było już w 34. min, kiedy „trójkę” trafił T. Jaremkiewicz i wynik brzmiał 48:32.

KK Warszawa – MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 55:40 (14:15, 7:9, 18:6, 16:10)
Punkty: T. Jaremkiewicz 19 (3x3), P. Słoniewski 8, J. Bielecki 6 (2x3), P. Hybiak 5, P. Lewandowski 5 (1x3), K. Karpiński 4, J. Pietkiewicz 4, R. Holnicki-Szulc 2, D. Sarnacki 2, A. Nowakowski 0, M. Rogucki 0, A. Suchodolski 0 (KK); G. Płocica 15 (2x3), A. Mikołajko 12, W. Majka 4, P. Pandura 4, D. Dratwa 3 (1x3), T. Krzywdziński 2, K. Kuśmierz 0, K. Majka 0, A. Skafiriak 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Bogusław Słupczyński i Paweł Pacek (obaj z Krakowa). Widzów: 100.