Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Przeciętny, ale wygrany mecz MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl
Po przeciętnym, a momentami słabym, spotkaniu koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 odnieśli trzecie zwycięstwo w II-ligowych rozgrywkach. Całą sztuką jest wygrać, kiedy szwankuje styl i skuteczność.
Grzegorz Płocica (rzuca) było najskuteczniejszym zawodnikiem MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl w meczu z Polonią Warszawa.

Przemyślanie pewne problemy z ambitny, młodym rywalem mieli w pierwszym kwadransie meczu. Niby początek był w porządku, bo na inaugurację „trójkę” odpalił Artur Mikołajko, a kiedy w 3. min dodał punkty spod kosza, było 8:2. Warszawianie wolno weszli w mecz, ale kiedy zorientowali się, że gospodarze mają problem z dokładnością, nacisnęli mocniej. W 5. min prowadzili już 8:9, a minutę później, po celnej przymiarce zza linii 6,75 m Kamila Dolińskiego – 10:12. Przemyślan na ponowne prowadzenie, którego nie oddali już do końca, wyprowadził bardzo dobrze dysponowany w I połowie Kacper Majka akcją 2+1. Na przerwę przemyślanie schodzili z 10-punktową przewagą – 44:34.
Wydawało się, że gospodarze złapali właściwy rytm. Że przestanie im dolegać dekoncentracja, słaba gra w obronie i zbyt duży wianuszek niewymuszonych błędów. W III kwarcie raz za razem odpalał kapitan zespołu Grzegorz Płocica (11 pkt w III kwarcie). To przede wszystkim dzięki niemu w 29. min przemyślanie uzyskali najwyższą przewagę w tym spotkaniu. Było 61:42. Kiedy jednak trener Maciej Milan posadził na ławce w decydujących 10 minutach swoich liderów, sprawy zaczęły się komplikować. Dobrze grający Wiktor Majka to było za mało. Ambitni warszawianie rozpoczęli pogoń. Pomagał im w tym zbytni rozgardiasz w przemyskiej defensywie, choć długimi fragmentami nie lepiej było w ataku. Zmiennicy, niestety, niewiele, by nie rzec nic, nie wnieśli. Po drugiej stronie rozhulał się Igor Jagiełło, który w IV ćwiartce zdobył 13 punktów, trafiając trzykrotnie za 3 pkt. To po jednym z takich rzutów w 36. min zrobiło się niebezpiecznie – 67:60. Kiedy w 38. min celnie przymierzył Daniel Nieporęcki i było 71:65, szkoleniowiec MCS Daniel Gimbaskets 2 nie miał wyjścia. Musiał podnieść z ławki rezerwowych i „Cichego”, i „Mikołaja”. Grzegorz dał szybkie pięć „oczek” i w 39. min sprawa zwycięstwa przemyślan była przesądzona – 76:65.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Polonia Warszawa 78:70 (20:16, 24:18, 17:10, 17:26)
Punkty: G. Płocica 25 (3x3), K. Majka 18 (1x3), A. Mikołajko 13 (1x3), W. Majka 8, T. Krzywdziński 7 (1x3), M. Siwak 5 (1x3), A. Skafiriak 2, D. Dratwa 0, R. Stefanowicz 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel); I. Jagiełło 20 (4x3), D. Nieporęcki 16 (1x3), K. Doliński 11 (1x3), G. Wilk 7, M. Fischer 6, A. Skowroński 6, D. Olszewski 4, M. Krawczak 2, F. Kober 0, J. Komorowski 0, A. Szóstakowski 0 (P).
Sędziowali: Adam Kołoszewski i Mariusz Godek (obaj z Lublina). Widzów: 250.