Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Jarosław
Pogoń „pogoniła” jarosławskiego beniaminka
W ostatnim spotkaniu I rundy II-ligowych rozgrywek koszykarze beniaminka zasłużenie przegrali dzisiaj (15 grudnia br.) na własnym parkiecie z Pogonią Ruda Śląska. Siła ognia Ślązaków sprawiła, że po pół godzinie gry wszystko było jasne.
Podopieczni grającego trenera Tomasza Fortuny (z prawej) w I rundzie II-ligowych rozgrywek odnieśli 4 zwycięstwa przy 8 porażkach. To daje im obecnie 9. miejsce w tabeli.

Porównując zestawy personalne obu zespołów, faworytem i to zdecydowanym spotkania w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu byli koszykarze Pogoni Ruda Śląska. Kilku zawodników, którzy mają za sobą występy na I-ligowych parkietach, a najbardziej doświadczony z tego grona Wojciech Żurawski otarł się o reprezentację Polski. Wiadomo, że nazwiska nie grają, ale Ślązacy poparli to niezłą realizacją przedmeczowych założeń, bardzo dobrą skutecznością, przewagą na deskach i znacznie bardziej kolektywną grą.

Równo było tylko w inauguracyjnej ćwiartce. Mecz otworzyła „trójka” Artura Mikołajki. W 3. min, po identycznej przymiarce Patryka Buszty, było 6:5. Ostatni raz jarosławianie byli na prowadzeniu w 8. min, kiedy po rzucie wolnym Patryka Bieleckiego wygrywali 17:16. Rudzianie rozpędzali się powoli. Jeszcze w finalnych sekundach kwarty otwarcia przejęli inicjatywę po skutecznie wyegzekwowanych rzutach wolnych przez W. Żurawskiego.

Potem, w kolejnych minutach II i III kwarty budowali pewność siebie, dyktując warunki gry na parkiecie i powiększając swoją przewagę. Po 20 minutach wygrywali 36:49, a po kolejnych  dziesięciu już 54:75. W finalnej odsłonie znacznie spuścili z tonu, co wykorzystał jarosławski beniaminek i zmniejszył rozmiary porażki.

AZS PWSTE Jarosław – Pogoń Ruda Śląska 77:91 (19:22, 17:27 18:26, 23:16)
Punkty: C. Gumiński 20, P. Buszta 12 (2x3), A. Mikołajko 12 (2x3), Ł. Krawiec 8 (2x3), K. Strzępek 8, Ł. Argasiński 7 (1x3), P. Bielecki 4, T. Fortuna 3 (1x3), B. Reichert 3, K. Kuśmierz 0 (AZS PWSTE); D. Komandzik 25 (3x3), W. Żurawski 21, R. Sebrala 14 (4x3), M. Pawlik 10, T. Stankala 9, P. Mol 7 (1x3), T. Pustelnik 5 (1x3), M. Duda 0, M. Respondek 0 (P).
Sędziowali: Justyna Gieroba i Łukasz Oleksy (oboje z Krakowa). Widzów: 150.