Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie.pl, nr 343/2019, Poniedziałek 9 grudnia 2019 r., Wiesławy i Leokadii
Jarosław
Mickiewicz za mocny dla jarosławskich koszykarzy
Jeden z faworytów II-ligowych zmagań w tej grupie AZS AWF Mickiewicz Katowice nie pozostawił złudzeń, kto w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu jest lepszym zespołem. Podopieczni grającego trenera Tomasza Fortuny starali się prowadzić równą grę, ale udało się im to przez pierwszych osiem minut.
Artur Mikołajko (w wyskoku) był najlepszym zawodnikiem AZS PWSTE Jarosław w starciu z AZS AWF Mickiewiczem Katowice.

Prowadzili tylko na początku. Ostatni raz w 2. min, kiedy na 4:3 trafił Patryk Buszta. Trzy minuty później było 6:11, ale w 8. min, po „trójceֲ” jarosławskiego rzucającego obrońcy, był ostatni w tym spotkaniu remis – 11:11. Finalne dwie minuty I kwarty miejscowi byli w zupełnym odwrocie. Przegrali je 1:10, a główne role odgrywali Mateusza Migała i Jakub Nowak. Inauguracyjne punkty w drugich 10 minutach zdobył Łukasz Argasiński, ale kilka chwil wystarczyło, kilkanaście sekund nieuwagi, przegrane 0:7, i w 12. min katowiczanie wypracowali sobie wyraźną przewagę. Było 14:28. Kolejne pięć minut także należało do skuteczniejszych, lepszych na deskach, grających bardziej kolektywnie i dysponujących znacznie szerszym składem, Ślązaków. W 17. min, kiedy trafił Stanisław Heliński, goście osiągnęli już 20 punktów nadwyżki. Było 20:40. I z taką przewagą katowiczanie zeszli na przerwę. 20. min – 27:47.

Podopieczni Mirosława Stawowskiego po antrakcie kontrolowali przebieg parkietowych wydarzeń. Pozwolili ambitnie grającym jarosławianom na wyrównaną walkę, choć przyznać trzeba, że miejscowi rozegrali najlepszy fragment tego dnia. Wygrali III ćwiartkę, ale nadzieje na odwrócenie czarnego scenariusza były mizerne. Po pół godzinie gry przegrywali 48:65. Potwierdziła to finalna kwarta, w której katowiczanie szybko chcieli postawić kropkę nad „i”. I to zrobili. W 34. min, po efektownym dunku Aleksandra Maślanki, przewaga wzrosła do 20 punktów (55:75) i gospodarze nie mieli perspektyw, aby wrócić do gry. Najwyżej katowiczanie przewodzili w 37. min – 62:84, kiedy celnym rzutem popisał się Karol Leszczyński.

AZS PWSTE Jarosław – AZS AWF Mickiewicz Katowice 66:88 (12:21, 15:26, 21:18, 18:23)
Punkty: P. Buszta 23 (5x3), A. Mikołajko 13, Ł. Krawiec 9, P. Bielecki 6, K. Kuśmierz 5 (1x3), T. Fortuna 4, K. Strzępek 3, Ł. Argasiński 2, B. Reichert 1 (AZS PWSTE); M. Piotrkowski 23, K. Leszczyński 14 (2x3), J. Nowak 11 (2x3), M. Migała 10, W. Rajewicz 8 (2x3), S. Heliński 7 (1x3), J. Ściegenny 5, Ł. Kłaczek 4, A. Maślanka 4, Ł. Szczypka 2, W. Majka 0, I. Wiliński 0 (AZS AWF).
Sędziowali: Mariusz Godek i Grzegorz Sowa (obaj z Lublina). Widzów: 200.