Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Jarosław
Druga porażka akademików. Częstochowa za mocna
Choć początki były obiecujące, koszykarze z Jarosławia nie mieli większych szans w starciu z zespołem spod Jasnej Góry. To druga porażka podopiecznych grającego trenera Tomasza Fortuny na II-ligowych parkietach.
Artur Mikołajko (biały strój) po latach wrócił do Jarosławia. Co prawda nie do nieistniejącego już Znicza, a do AZS PWSTE.

Najwięcej do powiedzenie jarosławianie mieli w kwarcie otwarcia. W 2. min przegrywali co prawda 5:9, ale potem zanotowali znakomity fragment, wygrany 8:0 i w 5. min, po punktach Cezarego Gumińskiego wyszli na prowadzenie 13:9. Utrzymali je do końca ćwiartki, ponownie dzięki celnemu trafieniu wspomnianego.

Więcej niż połowa II kwarty była bardzo wyrównana. Jeszcze w 17. min, kiedy nie pomylił się Artur Mikołajko, był remis 33:33. Potem jednak rozpoczęła się dominacja znacznie skuteczniejszych gości. Po 20 minutach wygrywali 37:43. W 25. min, kiedy akcją 2+1 popisał się Koćma, a „trójkę” odpalił Majcherek, wynik brzmiał 41:55 i był to ostatni dzwonek dla jarosławskich akademików do pobudki. Niestety, nie doszło do niej. W 28. min częstochowianie powiększyli przewagę – 43:59, by przed ostatnimi 10 minutami wygrywać 47:63 po punktach Skiby. Rozważną grę kontynuowali w IV ćwiartce. Po zawodach było w 34. min. Wówczas trafił Dawid Szulc i przewaga przyjezdnych urosła do rozmiarów, które były nie do odrobienia przez jarosławian – 51:70.

AZS PWSTE Jarosław – AZS Częstochowa 65:74 (24:22, 13:21, 10:20, 18:11)

Punkty: C. Gumiński 22 (2x3), T. Fortuna 18 (3x3), A. Mikołajko 10, P. Buszta 8 (2x3), P. Bielecki 3, K. Strzępek 2, K. Kuśmierz 1, K. Suliba 1, Ł. Argasiński 0, J. Misiąg 0, B. Reichert 0 (AZS PWSTE); P. Łucka 16 (2x3), A. Skiba 15, M. Koćma 11 (1x3), M. Majcherek 8 (2x3), D. Józefowski 7, N. Kowalski 6, D. Szulc 6, T. Nogalski 5, B. Młynarczyk 0, A. Płaczek 0 (AZS).
Sędziowali: Bartosz Kosmala, Grzegorz Sowa (obaj z Krakowa). Widzów: 200.