Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Miła niespodzianka w Jaworznie
9 i 10 marca br. koszykarze II ligi rozgrywają 25. kolejkę spotkań. Po pięciu porażkach z rzędu podopieczni Daniela Puchalskiego sprawili miłą niespodziankę, bardzo pewnie pokonując na wyjeździe wyżej notowany zespół MCKiS-u Jaworzno.
Daniel Puchalski i jego podopieczni przełamali fatalną passę pięciu porażek z rzędu.

Mecz był równy przez 6 minut. Od punktów zainaugurował go Paweł Strzępek, na co rzutem zza linii 6,75 m odpowiedział Sebastian Dąbek. Była to jedyna w tym spotkaniu punktowa przewaga MCKiS-u. Za moment znakomitymi akcjami popisał się najlepszy na parkiecie Szymon Janczak i zrobiło się 3:7. Po raz ostatni bezpośredni kontakt punktowy Ślązacy mieli w 6. min, kiedy za 3 pkt przymierzył Michał Brzozowski. Był remis 12:12. Gospodarze stracili go szybko, bo nie upilnowali powracającego po kontuzji Kacpra Walciszewskiego. I kwartę punktami podsumował P. Strzępek.
II ćwiartka była mało atrakcyjna. Przede wszystkim przez nieskuteczność i zbyt wielkie wahania obu ekip. Taki obrót sprawy był na rękę przemyślanom. Już w 11. min osiągnęli 10-punktową (15:25) przewagę po trafieniu zza łuku Sz. Janczaka. W 15. min gospodarze zbliżyli się na 6 „oczek” – 24:30, kiedy efektownym wsadem punkty zdobył Sebastian Dusiło. Potem nastąpił 4-minutowy fragment bez punktów, ale ostatnie pięć były dziełem Hensfortu. „Trójkę” do szatni odpalił Jakub Kucharski. 20. min – 26:37.
Trzecie 10 minut rozstrzygnęło to spotkanie. Przemyślanie byli zdecydowanymi hegemonami sytuacji. Pewnie rozgrywali swoje akcje, szukając wolnych przestrzeni na parkiecie. Nie mieli także problemów z realizacją podkoszowych sytuacji. Co prawda III kwartę od trafienia zaczął Dawid Boryka, ale potem nastąpił pierwszy w dwóch w tej części runów gości. Dwie minuty wygrali 0:9 i w 22. min przeważali zdecydowanie – 28:46. Głównymi aktorami tego widowiska byli: Szymon Janczak i Paweł Strzępek. Między 25. a 27. min nastąpił kolejny koncert gry przyjezdnych, także wygrany 0:9 i podsumowany rzutem za 3 pkt Jakuba Complaka. Było wówczas niemal pozamiatane – 38:65.

MCKiS Jaworzno – Hensfort Przemyśl 58:81 (15:22, 11:15, 12:28, 20:16)
Punkty: D. Goldammer 12, S. Dąbek 11 (2x3), D. Boryka 10 (1x3), S. Dusiło 9, M. Brzozowski 7 (1x3), M. Roszkowski 6, J. Zawadzki 3 (1x3), D. Grochowski 0 (MCKiS); Sz. Janczak 26 (5x3), P. Strzępek 20 (1x3), B. Kosior 10, J. Kucharski 7 (1x3), K. Walciszewski 6, K. Radoń 5 (1x3), J. Complak 3 (1x3), R. Serwański 2, W. Słaby 2, A. Adamek 0, Sz. Prusak 0 (H).
Sędziowali: Grzegorz Szeremeta i Paweł Szpetanowski (obaj z Krakowa). Widzów: 100.