Życie Podkarpackie nr 21/2019 Życie Podkarpackie nr 21/2019

Życie.pl, nr 142/2019, Środa 22 maja 2019 r., Julii i Heleny
Słabszy występ Hensfortu. Ślązacy zgarnęli pełną pulę
Znakomita postawa Pawła Strzępka nie wystarczyła, aby przemyska młodzież odniosła szóste zwycięstwo w II-ligowym sezonie. Po słabym spotkaniu na własnym parkiecie koszykarze Hensfortu musieli dzisiejszego wieczoru (9 grudnia br.) uznać wyższość MCKiS-u Jaworzno.
Paweł Strzępek (z piłką) był zdecydowanie najlepszym koszykarzem spotkania Hensfortu Przemyśl z MCKiS-em Jaworzno.

Inauguracyjna kwarta była aż nadto optymistyczna. Gospodarze bardzo poprawnie realizowali założenia taktyczne, odcinając najgroźniejszych zawodników gości od podań, grając aktywnie i kolektywnie w defensywie. W ataku wychodziło im niemal wszystko. W 6. min było 14:10 i od tego momentu  rozpoczął się koncert gry Pawła Strzępka. Zdobył po rząd 9 punktów, goście tylko minimalnie potrafili się odgryźć, więc pierwsze 10 minut zdecydowanie padło łupem miejscowych. Kiedy w 14. min trafił Jakub Kucharski i przewaga wzrosła do 14 punktów (31:17), niektórym mogło się wydawać, że dalej pójdzie lekko, łatwo i przyjemnie. Niestety, chyba podobnie pomyśleli koszykarze Hensfortu. Nieco poluźnili grę w obronie, nie do końca skoncentrowani byli w finalizacji akcji, co z miejsca miało przełożenie na drastyczny spadek skuteczności (w całym meczu ledwie 36 procent – przyp. aut.). Przez 5 minut miejscowi nie potrafili ani razu trafić do kosza, co wobec 13 punktów z rzędu przyjezdnych sprawiło, że zabawę można było rozpocząć od nowa. Po 20 minutach było 33:32.

Nieszczęść, zwłaszcza defensywnych, ciąg dalszy trwał przez 5 minut III kwarty. Goście rozpoczęli od imponującej serii czterech z rzędu celnych rzutów za 3 pkt. W 26. min było już 39:48. Sygnał do odrabiania strat dało pojawienie się na parkiecie P. Strzępka. Zdobył 6 punktów, swoje dołożył Wiktor Słaby i w 28. min gospodarze niemal dogonili rywala – 48:50. O końcowym rozstrzygnięciu miała zdecydować finalna ćwiartka. Przemyślanie mieli do odrobienia dwa „oczka” – 50:52. I odrobili je w ciągu dwóch minut. Na prowadzenie wyprowadził ich nie kto inny jak P. Strzępek – 54:52. Do końca spotkania toczyła się walka punkt za punkt. W 38. min trafił K. Walciszewski i wciąż nikt niczego nie mógł być pewny… Był remis 62:62. Niestety, tym razem ciśnienia nie wytrzymali przemyślanie. Decydującą akcję przeprowadził na kilkadziesiąt sekund przed finalną syreną Radosław Lemański. Trafił zza linii 6,75 m. Było 62:65. Przemyślanie musieli odpowiedzieć tym samym, ale J. Kucharski pomylił się.

Hensfort Przemyśl – MCKiS Jaworzno 62:67 (23:12, 10:20, 17:20, 12:15)
Punkty: P. Strzępek 27, K. Walciszewski 15, Sz. Janczak 13 (2x3), W. Słaby 5, J. Kucharski 2, B. Kosior 0, Sz. Prusak 0, K. Radoń 0, R. Serwański 0 (H); Ł. Majchrowski 20 (1x3), R. Lemański 13 (3x3), D. Grochowski 11 (3x3), D. Goldammer 8, M. Roszkowski 5, S. Dusiło 4, J. Zawadzki 4, J. Wróblewski 2, D. Boryka 0, D. Cepuchowicz 0 (MCKiS).
Sędziowali: Grzegorz Łata i Magdalena Mazurewicz-Rydz (oboje z Lublina). Widzów: 200.